Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés - tények,...

Gyökérkezelés - tények, vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem vitázni szeretnék, csak több kommentet olvastam itt az oldalon, amelyek nagyon magabiztosan (esetleg leminősítve a többieket) állították, hogy egyáltalán nem fáj a gyökérkezelés. Az a kérdésem, hogy ezek a hozzászólók már elhalt, gyulladt fogat kezeltettek, vagy nem emberek(már elnézést, vagy összekeverik a gyökérkezelést valami mással? Olyan nem létezik, hogy szétfúrnak és kitépik az idegszálakat, de egyáltalán nem fáj! A kérdésem: fizikailag létezhet, hogy egyáltalán nem jár fájdalommal a gyökérkezelés?
2011. márc. 30. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Gyulladt fogat kezeltek, de nem fajt, mivel szinte megkonnyebbultem utanna, es elmult a fajdalom, ami mar elotte 3 napja volt.

Szerintem ez fugg attol is, hogy a beteg mennyire halasztja azt el, hogy orvoshoz forduljon, tehat nem a gyulladas, ill. a tunet kezdeten megy el, hanem mar tobb hetes, esetleg honapos szenvedes es kinlodas utan, hiszen a legtobb ember fel a fogorvosi szektol.

2011. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem elhalt a fogamnak egy része, ezért kellett gyökér kezelni.Az injekció az elég durva volt, de maga a fúrást, és tű szurkálást nem éreztem.Inkább az volt a kellemetlen, hogy néha igen erősen nyomkodta be a tűket, amivel megöli az ideget és maga a tudat... Akinek gyulladt fogát kezelték lehet szenvedett, de nekem nem volt olyan vészes, mint ahogy gondoltam.Mondjuk én nem tudtam, hogy gyökér kezeli majd a fogamat, egyszerűen leületem a székbe és mondtam, hogy érzékeny a hidegre-melegre a fogam, gondoltam csak a tömés törhetett meg, esett ki egy darab, szóval fel se készültem lelkileg a dologra.
2011. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem fogalmaztam egyértelműen! Olyan történetekre gondoltam, amikor nem kaptak fájdalomcsillapítót és anélkül sem fájt. De köszi, hogy válaszoltok!:) Injekció után tényleg nem fáj, csak kellemetlen.
2011. márc. 30. 21:51
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy érzéstelenítőt adott a doki és rohadtul fájt. Érzéstelenítő nélkül biztos kegyetlenül fáj, hacsak nem valami hipnózist csinálnak vagy ilyesmi, de minek? A gyökérkezelés maximum annak nem fáj akinek már amúgy is teljesen elhalt a foga.
2011. márc. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Nekem nem fájt a fogam, csak a panorámröntgen mutatta ki, hogy van alatta gyulladás. A fog teljesen elhalt volt, nem kaptam fájdalomcsillapítót, és tényleg nem fájt egyáltalán.
2011. márc. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Én is ugyan így vagyok ezzel, mint a kérdező.

Olvasom itt, h jaj így nem fájt meg úgy nem fájt, sőt végigkacagta a fogorvossal a kezelést meg stb.

na ez az, amit nem tudok elhinni, mert én már voltam, épp az h az injekció nem fájt annyira, viszont a többi nagyon is durva volt.

Ismerősök is hasonló véleményen vannak, szal csak örülni tudok, h egyeseknek majd hogy nem orgazmust okoz ez a sz*ar.

De szerintem az is viszi itt, h szokás szerint egyesek valami ellenállhatatlan vonzalmat éreznek az iránt, h lelkisegély szolgálatot játszanak.

2011. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Hát én ezen iszonyú jót nevettem! :)

2011. márc. 31. 11:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Én most jöttem gyökérkezelésről. Azért voltam, mert majdnem összefostam már magam, ha csak hozzáért a nyelvem a fogamhoz. Mivel kiesett a tömésem egy része, azt hittem azért. Kiderült, hogy nem, mert megröntgenezték és a tömés alatt kilyukadt, a lyuk elérte a fogbélt és begyulladt a csont is kicsit alatta. Beérzéstelenített, ennek ellenére mielőtt elkezdte, akkor még éreztem, hogy ugyanúgy fáj, ha ráharapok, szóval azt hittem beszarok, míg majd csinálja. Vártunk még kb. egy percet, hogy felkészüljek, aztán elkezdte, fúrt faragott, és egyetlen pillanat volt, mikor belenyilallt egy másodpercre aztán semmi. Pedig sokat szórakozott vele, egy csomószor tekergette azt a kis tűt, amivel kihúzta az idegeket, meg minden. Nem mondom, hogy olyan kellemes volt, de azért nem is fájt. Biztos az sem mindegy, hogy ki csinálja.
2011. ápr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Megjegyzem nem értek hozzá, nem kérdeztem, de nem hiszem, hogy el volt halva a fogam, mert mindössze két napja fájdult meg, előtte nem volt vele bajom, szerintem azért ahhoz, hogy elhaljon nagyon el kell hanyagolni a problémákat, mint pl. fájdalom.
2011. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Nekem nem adtak lidokain injekciót kezelés előtt! Nem mondom hogy nem fájt de itt vagyok. Igen vannak még ilyen orvosok, akik azt sem tudják hogy mit kell csinálni. Amúgy az orvosok kihasználják, hogy nem értesz hozzá és úgy is azt fog csinálni veled amit akar. Ha nem ad, akkor úgy is megmagyarázza, hogy miért nem ad. Amugy nekem egy sztk-s orvos gyökérkezelte a 25-öst. 2 hét alatt röntgen nélkül érzésre csinálta az egészet! Utána begyulladt! :( Nem pucolta ki rendesen. Visszamentem, mert fájt...erre azt mondta hogy ennek fájni kell. Na hogy a k*rva anyádat!!! Elmentem Debrecenbe az klinikára a Fogorvostudományi Karra és megmutattam. Ott azt mondták, hogy ilyen embernek nem adnának orvosi (fogorvosi) diplomát, aki nem tudja hogy kell rendesen kipucolni és betömni egy nyavajás fogat. Én meg erre mondtam, hogy azt kívánom hogy az összes foga fájjon egyszerre.'Még h ennek fájni kell'...Elmagyarázták, hogy egy gyökérkezelés kb 1 hónapot vesz igénybe. 4 röntgenfelvétel van előírva, de nekem elég volt 2 is. szóval aki precíz munkát végez, az kb 1-1,5 hónapig csinál 1 fogat.
2011. ápr. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!