Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés. Tapasztalatok,...

Gyökérkezelés. Tapasztalatok, stb. (? )

Figyelt kérdés
Szóval. 16 éves vagyok, és a bal alsó 4-es fogamat kéne gyökérkezelni, de mindennéljobban félek, egyszerüen nem merek elmenni, de túl akarok rajta lenni. Mire kell számítanom?
2011. máj. 12. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embernek egyáltalán nem fáj. Érzéstelenítésben végzik, kitisztítják,utána (általában) tesznek bele gyógyszeres tömést, majd végleges tömést. Minden ismerősöm szerint teljesen fájdalmatlan. Egyedül nekem van rossz tapasztalatom, utána nekem nagyon fájt.De mondom, mindenki más azt mondja, a kezelés után már semmit nem éreztek.
2011. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Attol félek, hogy van gyulladva, néha néha fáj, és ha odateszem a nyelvem, akkor ilyen furcsa, nyomó érzés érzek. Szerintetek belehet gyulladva?
2011. máj. 12. 16:27
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha szuvas, attól is fájhat. De ha be van gyulladva, úgyis ad a doki Dalacint.
2011. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz érzéstelenítőt elsősorban, majd különböző ún. trepanáló tűkkel (igazából olyan ez az eszköz, mint 1 nagyon vékony-tű vékonyságú fúró) elkezdi a fog gyökereit eltávolítani a doki. Ha alaposan kigyökértelenített, tesz a fogadba gyógyszert és ideiglenes gyökértömést. Pár nap múlva, ha nincs panasz pedig gyökértömi, majd megint pár nap múlva véglegesen betömi. A jobb, lelkiismeretesebb orvos közben kér egy Rtg felvételt is, h a gyökértömés jól sikerült-e?!
2011. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én miután kijöttem, úgy éreztem magam, mint akiről több mázsa súlyt vettek le.Szinte hihetetlen volt, hogy nem fájt a fogam egy hét küszködés után.
2011. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarlak elijeszteni,de nekem nagyon rosszul végződött egy fogfájás,elöbb csak tömték,aztán gyökérkezelték háromszor,de akkor már annyira ki kellett furni,hogy letört az egyik gyökér....szóval a vége foghúzás lett.
2011. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:
100%

Ha túl sokáig merengsz a dolgon, akkor szétrohad az egész és ki kell húzni, és egy hiányzó alsó négyes nem túl Szexuális, szóval menjél szépen:P


Megkapod a szurit, aztán 2 óra boldogság;)

2011. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én most vagyok benne vagyis a gyökérkezelésbe. Elsőnek megcsinálta aztán kb másfél hétig nem volt semmi és utána elkezdett fájni majd ki kellett venni a gyógyszeres vattát majd mentem is vissza a dokihoz. Most újra gyökér kezelte, de ma újra elkezdett fájni de nagyon. Most nem tom mi lesz...:S

Am a gyökér kezelés nem fáj. Ha gyulladásba van akk kapsz 2 érzéstelenítőt szentem, mert nekem is annyit adtak(mert be volt gyulladva)

2011. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem se a gyökérkezelés nem fájt, se utána (na jó, utána egy picit fájt). Előtte viszont majd megpusztultam, úgyhogy szerintem az én fogam rosszabb állapotban volt, mint a tied, ergó neked még nálam is jobbak a kilátásaid.
2011. máj. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem pár hete gyökér kezelték a fogam,és én se éreztem semmit,igazából csak az injekció beadásig para a dolog,azon túl van az ember akkor megnyugodhat,mondjuk sztem sok múlik a jó dokiválasztáson.
2011. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!