Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A rossz fog, okozhat bélbetegs...

A rossz fog, okozhat bélbetegséget, vagy semmi köze egymáshoz?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen bélbetegséget?
2011. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rossz fog okozhat sokmindent akár még elképzelhető h azt is.Azért a házidokidat kérdezd meg inkább.Jobb elmenni egy góckutatásra(beutaloval) és akkor megtudják nézni.
2011. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát állandó hasmenés-székrekedés váltja egymást minden nap,csak a baloldalam fáj,az orvosom szerint ott a vastagbelem van.Tulajdonképpen IBS-t diagnosztizáltak.Egyszerűen csak elgondolkoztam azon,hogy furcsa,mert ahol a rossz fogam van(már sajnos be is feketedett),pontosan azon az oldalon az egész testrészem fáj,mindig.Lehet semmi köze,de...csak megkérdeztem,mert tudom hogy sok betegséget tud okozni a rossz fog.
2011. ápr. 10. 20:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Az amalgám tömés okozhat inkább, ha olyan van cseréltesd ki fehérre de persze nem árt ha betömeted a rossz fogadat is. Ne félj a fogorvostól, nem bánt :) Utána boldogabb leszel.


Ha esetleg leszoktál a dohányzásról, attól is előjöhetett ez a betegség, mert ilyenkor másképp termelődik a gyomorsav. De az is lehet, hogy csak a táplálkozásoddal nem stimmel valami.


Most akkor viszont érdemes lenne diétáznod.

Krumpli helyett egyél rizst, sok barna rizst, szárnyas húsokat, és zöldségeket, (borsót keveset) répát többet, kukoricát többet, és almát.


Az édességet, a pudingokat, tésztákat és lisztet mellőzd.

Édesség helyett natúr joghurtot mazsolával.


Gyümölcsök közül ne egyél narancsot és kerüld a durva rostokat mert az végigkarcolja a bélfalat. Zöldségek közül kerüld a babot, a kelbimbót, a káposztát tehát ne egyél olyat ami puffaszt.


Cseresznye befőtt, ananász, barack, ilyenek jók.

Egyél sok paradicsomot, uborkát, fejes salátát.


Fehér kenyér helyett vegyél graham kenyeret, vagy tönkölybúza kenyeret, valami felvágottal, de a sajtokat mellőzd.


Heti 1x egyél halat, pl sült hekket.


És ne igyál kávét, mert az a vastagbélben szívódik fel, és szétcseszi a bélfalat és a nyálkahártyát, és ne igyál alkoholt.


A kínai ananászos csirke is jó, vagy a csirkés girosz tál saláta köterrel.


Gyógyszer nélkül rendbe tudsz jönni így.

2011. ápr. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi,aranyos vagy,de ennek a 90%-át nem ehetem,pontosan ezeket tilos: kemény héjúak(bab,borsó,káposzta,kukorica..stb.,pari,paprika,sárgarépa-fehérrépa(mert ezek puffasztanak).1 éve szenvedek ezzel a betegséggel,ráadásul laktózérzékeny vagyok,tisztában vagyok vele mit ehetek....Örültem volna,ha a fogamnak köze lett volna hozzá,mert bár nagyon nehezen de inkább kibírtam volna,mert így sz*r az életem,ráadásul fájdalmas bélgörcseim is vannak,tavaly 3x vitt el a mentő:-(.
2011. ápr. 11. 07:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Jah,és halat eszem minden héten,bár csak lazacot és harcsát.Gyümölcsök közül a citrusféléket kell kerülnöm,illetve a magvasokat(eper,málna...),és csak barna kenyeret eszem.
2011. ápr. 11. 07:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom voltál e már béltükrözésen,de esedékes lenne egy az már biztos,a dokid ne találgasson hanem küldjön el addig kiviszsgálásokra amig nincs meg az oka.Nagyon szír így élni hogy mindig gyomorproblémák vannak.Nekem vagy 5 évig volt vele gondom(hasmenés,puffadás napi szinten.)Nekem amúgy a mozgás sokat segített már akkor is,ha rendszeresen jártam edzésre akkor jobb volt,de ha kihagytam máris megint fájt a hasam,persze utána hasfájással kellett mennem megint így egy-két edzés kellemetlen volt,de utána megint jobb lett(ja és azérrt nem emntem mindig mert nem mindig volt rá időm).Amúgy a táskában mindig van imodium,espumisan,bonolact és étcsoki,ezekkel majdnem mindig megoldom a problémát.
2011. ápr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Írtam,hogy IBS-t diagnosztizáltak,tehát ebből következik,hogy voltam már orvosnál,sőt havonta járok a gasztroenterológushoz.Nagyon meg vagyok elégedve az orvosommal,egyébként azok a divat gyógyszerek amiket felsoroltál,nem mindenkinél vált be,nekem sem...kicsit komolyabb gyógyszereket szedek,amikhez nincs szükség reklámra,ami jó minőség azt nem reklámozzák.Voltam már tükrözésen is alul-felül,minden évben egyszer kell.
2011. ápr. 11. 09:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Okés.Hát akkor sajnos még annyit tehetsz hogy elmész másik dokihoz is de ha neked igy jó akkor oké.(Amúgy amiket felsoroltam azok akkor hatnak ha még nincs akora baj,amikor nagyon nem vagyok jól akkor nem nagyon segitett semmi.

A fogdologbol meg annyit h menj el egy fogröntgenre és ott megmondják van e rossz fogad,ha gondolod csináltazsd meg és hátha akkor jobb lesz valami.Sok embernek van gymor és bélprobémája sajnos,szerintem nagyon közrejátszott eza válság meg h nincs pénz meg h idegeskedik mindenki.Sokan gyorsan bekapnak valamit,rendszertelenül étkeznek és máris megvan a baj.

2011. ápr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bizony a 2 kapcsolatban áll egymással!A rossz fog okozhat gyomor-bélbetegséget igen sőt még szívinfarktust,hajhullás és még számtalan más problémát...
2011. ápr. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!