Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosok mit gondolnak...

A fogorvosok mit gondolnak azokról a pácienseikről, akiknek sok rossz foguk van?

Figyelt kérdés

Van olyan ismerősötök, aki fogorvos?

Arra gondolnak ilyenkor, hogy "fúj, de gusztustalan, egy hanyag, nemtörődöm ember/nő", vagy közömbösek a betegek iránt?


2011. máj. 6. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Hát nem tudom. Nekem 15 éve ugyanaz a fogorvosom, és mikor felkerestem, nagyon durva meglepetés ért: 12 fogam volt, amivel baj volt. Én konkrétan csak egyet tudtam, mert azt láttam is. A többivel kisebb bajok voltak, apró lukak, amiket ő csak tükörrel látta, volt, ami belül volt, a nyelvemmel sem éreztem.


És hozzáteszem, elég igényes nőnek gondolom magam, úgyhogy rettentően elszégyelltem magam a dokinál. De megcsináltattam mind a 12 fogamat, és azóta is rendszeresen járok fél évente. :) Úgyhogy ha gondolt is rólam rosszat az elején, mostanra biztos nem gondol már :) Már elég baráti a viszonyunk, tegeződünk is pár éve. :)

2011. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor úgy gondolom, akinek rossz, bűzös a lehellete, ápolatlan, koszos a körme, piszkos a cipője, trampli, stb. arról biztos más a vélemény, mint akinél csak egy rutinvizsgálaton derül ki, hogy van egy csomó aprólyukas foga. (első voltam).
2011. máj. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Arra gondoltam, hogy pontosítsam magam, amikor valakinek olyan értelemben rosszak a fogai, hogy be vannak tömve.

Dehát ugye, mégiscsak rosszak, hiába tömöttek.

2011. máj. 6. 23:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Apa fogorvos. Aki alapból igénytelen, annak a fogain is meglátszik, de fordítva ez nem mindig igaz. Apa szerint a fogaink állapota elsősorban örökletes ÉS ezen kívül a higiéné következménye is. Sok olyan ember van, aki mindent megtesz, mégis tönkre mennek a fogai, míg olyanok is, akik hanyagul állnak a kérdéshez, pl még naponta sem mossák, mégis oké minden a szájukban.
2011. máj. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolnak hogy milyen jól fogok keresni ezen az emberen. Anyámnak most ültettek be komplett felső titán gyökereket, egy millió. Egy orvos a betegeiből él, nem fog haragudni.
2011. máj. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az látszik, hogy valakinek szuvasodásra hajlamos fogai vannak, és azért van sok rossz foga, és az is látszik, ha elhanyagolja, és azért.

Hiába mosod meg alaposan a fogorvos előtt, látszik, ha máskor nem fordítasz gondot a fogaidra. Látszik a fogkő, az elszíneződések, gyulladt így stb...

Ez igénytelenség.

De van, aki alapból hajlamos a fogszuvasodásra. Ha az ő fogain látszik az ápoltság, akkor arról nem gondolnak rosszat.

2011. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tömött fog nem rossz fog, hanem kezelt, nem ugyanaz! A szuvas fog a rossz, a tömött fog szép, szuperálhat teljesen jól, ilyen fogra meg nem igaz a rossz jelző, hiszen pont azért lett kezelve, hogy rossz ne maradjon.
2019. aug. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!