Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó? Bőv. Lent

Fogszabályzó? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

ma az iskolában jött egy fogorvos,nem vizsgált meg minket,csak ránézett a fogainkra és megkérte azokat akiknek nincs rendben a foguk hogy menjenek el a rendelőjébe valamikor.


LÉNYEG:azt mondta a d.nő hogy fogszabályzóra van szükségem,és holnap bekell hozzá mennem.mikor és ki teszi fel a fogszabályzót?mennyibe kerül?átlátszó van,és az mennyibe kerül?


lehet egyszerre sokat kérdeztem de sietett a d.nő és hát nem tudtam megkérdezni


köszy előre!


12/L


2011. máj. 31. 18:08
1 2
 1/15 csokissüti002976 ***** válasza:
GUGLI!
2011. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
az google...-.-" de ott nem írja részletesen
2011. máj. 31. 18:20
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy, hogy még csak 12 éves vagy. Nekem 18 évesen tették fel :(:( Képzelheted egyetemen milyen ciki volt....


Átlátszó van, de több millió forint. Felejtős.


A fogszabit 1-2 hónappal a kifizetés után teszik fel. Az, hogy mennyibe kerül függ attól, hogy magánrendelőben csináltatod-e. Ha igen, akkor olyan 500 000 forint mindennel együtt. Ha nem, akkor olyan 100 000 forint.


Szerintem egyébként te kivehetőt fogsz kapni. (Azért gondolom így, mert még nagyon fiatal vagy, tehát éjszakaival is lehet alakítani a fogaidon.) Ez azt jelenti, hogy csak éjszaka kell hordanod.

2011. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

a d.nő azt mondta nekem már nem jó az éjszakai azt alsóstagozatig kapnak:S nem magánrendelőben fogom megcsináltatni,és hát több millió forint az átlátszó azért a pár évért nem hinném hogy megéri hisz sok gyereknek van a suliban fogszabályozoja...



nagyon szépen köszönöm!!


aki másképpen tudja/gondolja az irjon:)

2011. máj. 31. 18:34
 5/15 A kérdező kommentje:
egyébként azt hallotam hogy 18év alatt vmi tb támogatás vagy mivan...van ilyen???és akkor ez úgy olcsóbbb vagy mi??
2011. máj. 31. 18:38
 6/15 anonim ***** válasza:

Jesszus, dehogy egy millió forint :D

Az egész hercehurcát megúszod 100 000 forint alatt, akkor is ha alulra is és felülre is kerül, tb támogatással, ami neked természetesen jár 18 alatt. Nyugodtan kérdezd meg a dokit, hogy ő milyen készülékekkel dolgozik, melyik mennyi pontosan és majd szüleiddel eldöntitek melyik legyen. :) Szinte biztos, hogy mutat majd átlátszót is.


De 18 felett se kerül 1 millióba az átlátszó se. Még a belső se....

2011. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm!szerdán voltam dokinál de csak cápa fugat húzot és annyira elvoltam foglalva a fájdalommal hogy elfelejtettem megkérdezni:DDD de hétfőn megyek tömetni akkor megkérdezem mivel utánna már elvileg fogszabályozás lenne!:):S
2011. jún. 3. 17:53
 8/15 anonim válasza:
szerintem tök jó dolog a fogszabi:)
2011. jún. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

megkérdeztem szerdán,kaptam egy papírt amin rajta van hol csinálják meg,oda be kell telefonálni és időpontot kérni...:))


tapasztalatok a Heim Pál fogszabályozási részlegén?(:

2011. jún. 13. 10:27
 10/15 anonim ***** válasza:

Úr Isten, ettől jobban semmit sem utálok. Azt, ha olyanok adnak tanácsot akik tök buták hozzá. Ez szörnyű


Először is, van átlátszó, amit porcelánnak hívnak, bár én nem annyira javaslom. Már annyiféle fogszabályzó létezek, hogy el sem tudod képzelni. Én a fémet ajánlom, de nem akármilyet, hanem önligírozóst, ez olyan h saját magának fogatja be az ívet és nem kellenek gumik, ez a leggyorsabb.


Árak: Ez olyan 40.000ft ívenként, tehát az olyan 80.000ft alulra és felülre + röntgen + kiértékelés. Tehát olyan 90.000ft.

A porcelán drágább. Ott egy fogívre olyan 70.000ft tehát az olyan 150.000ft-ra jönne ki és ez tb-vel támogatott.


Hát a fogszabályzó szakorvos rakja fel, de lehet h a te dokid is az é akkor, természetesen ő fogja felrakni.


Sok sikert, és jó fogszabályozást !!!


U.i. : soha nem szabad szégyelni h fogszabis vagy, hisz később szépek lesznek a fogaid!

2011. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!