Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogszabályzó segítene a...

Egy fogszabályzó segítene a problémán?

Figyelt kérdés

Az alsó állkapcsom nagyon hátul van. Nem tudom biztosan, hogy azért, mert olyan rövid, vagy mert a fogaim úgy állnak, hogy nem tud előrébb elhelyezkedni. Ha kitapogatom a nyelvemmel a heteseimet, akkor érzem is, hogy az alsó állkapcsom hetesei nem érintik a felsőket, hátrébb vannak. Egy ideje egyre jobban zavar, tiszta nyomott fejem van tőle, mint egy hörcsögnek, pedig enélkül nem lenne gáz a fejemmel. Fogszabályzón gondolkodom, szerintetek segítene? Hol tudok, és mennyiért relatíve olcsón fogszabit csináltatni?

16/l


2011. jún. 30. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A fogszabályzó a fogakat húzza előre, nem az állkapcsot. Krdezz meg egy fogorvost, innen senki nem lát a szádba.
2011. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Menj el fogorvoshoz, de ne ilyen gagyihoz mert az mindenfélét rád akar majd sózni elég nagy pénzekért. Tapasztalatból mondom. :)

Ha nem magánhoz mész, akkor kb. egy 60.000ért meg lehet úszni az egészet, különben egész fogsorra 400.000 ft lenne.

De szerintem ez egy fogszabinál komolyabb beavatkozás lenne... Ami bőven 60 felett van, mondjuk egyáltalán nem értek hozzá, de a lényeg h menj fogdokihoz.

2011. jún. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
oké, elmegyek. kezdetnek biztos egy csomó röntgent csinálnak. ezzel az a baj, hogy ahol röntgeneznek, ott már akartam pár éve bölcsességfogat húzatni, de megalszik az ember szájában a tej. ahol meg húzattam, ott nem csinálnak röntgent, és ott csináltatnám a fogszabályzót is szerintem, akkor meg kapásból meg kell venni minden röntgenképet, hogy megnézhesse a doki.
2011. jún. 30. 20:51
 4/7 A kérdező kommentje:
akinek van tapasztalata, írjon.
2011. jún. 30. 20:51
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Fogszabályzóval elölrébb lehet húzni a fogakat.

Felteszik a fogszabályzót és ha úgy látják, adnak ilyen éjszakai kis mini gumikat, amiket fel kell rá helyezni és éjszaka kell hordani. A fogorvos megmondja, hogy melyik brekettre (gyöngyre) tedd rá és ezáltal javulni fog a fogad. Húzhatja előre, ha úgy helyezik fel, de húzhatja hátrébb is. Mindenképp atl függ, melyik brekettre helyezed.

Mindenképpen menj el és mutasd meg.

A legegyszerűbb, ha elmész mondjuk 3 orvoshoz és megnézed ki mit mondd, és eldöntöd, ki a legszimpatikusabb :)

2011. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a felső fogsorom harap az első elé, és az állkapocs is előbbre van. Fogszabim van, és hátrébb tudja húzni kompletten, de a doki azt mondta, hogy tökéletes csak állkapocs műtéttel lehetne, de ha nem akarok filmcsillag lenni, akkor felesleges ^^
2011. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oh, köszönöm!
2011. júl. 8. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!