Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a fogszabályzó?

Mennyibe kerül a fogszabályzó?

Figyelt kérdés

15 leszek lassan és ugy tudom,h ha vki idősebb,annál drágább,mert még kisebb korban kellett volna felrakni mert akkor jobban rendeződnek a fogak,stb.

azt is tudod h azon is múlik h mennyire állanak rosszul a fogak;nálam az alsó 4-5 egymásra van csúszva,felül,pár fog befelé van kicsit dőlve,meg egymásra vannak azok is dőlve :/

tudom h ezt igy nem lehet megmondani de kb mennyibe kerül?

anyukámnak azt mondták h 100.000 ft körül lenne ez enyém de félek,h nem lesz belőle semmi,pedig szeretnék szebb fogakat :/ ezek miatt még a mosolygás sem megy rendesen mert hülye egy látványa van :/

előre is köszönöm a válaszokat :)


2011. júl. 15. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is 15 leszek. Nekem az alsót és a felsőt külön külön 160 ezerért rakják fel.(összesen 320 ezer, ebben benne van a fogszabályzó ára) És minden alkalommal amikor megyek, 6000 ft-ot kell fizetni, és 2 évig lesz fent a fogszabályzó. (majd most fogják felrakni)


Amúgy attól is függ, hogy milyen a fogszabályzó, az enyém porcelán.

2011. júl. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 PcCsaj ***** válasza:
100%
SZTK alapon nekem felső van 23.000Ft volt.
2011. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 PcCsaj ***** válasza:

Jah és jobb ha 16 év előtt mert akkor drágább!

17/L

2011. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

hát nekem is elég gányul álltak a fogaim.

úgy volt, hogy kellett egy éjszakai először (alsó-felső), ami, ha jól emlékszem, 12000ft volt.

Aztán 25000 volt a ragasztott.

Ezután voltak ívcserék, ez 5000/alkalom, olyan 8-10 ívcserém volt kb, alul-fölül összesen.

Ezen kívül, ha lejönnének a "tappancsok", az újabb 5000, tappancsonként.

Meg miután leveszik is kell éjszakai, az 10000 volt nekem.

Szerintem nem egyeznek mindenkinél az árak, nálam ennyi volt. :)

2011. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

értem :/ köszi a válaszokat :)

de valszleg nem lesz semmi belőle,anyum nem bírná kifizetni :/pedig szeretnék :(

......

és egy fém f.szabi az olcsóbb? vagy az is ilyen 100ezer körül van?

2011. júl. 15. 23:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

mi nem magánorvoshoz járunk. 16 éves vagyok. ez SZTK alapon megoldható, beutalót kell kérni fogorvostól. Nekem az alsó is és a felső is 24000ft volt, így együtt ugye 50ezer. kezelésekért nem kell fizetnem, mivel ugye SZTK-s. tappancsom nekem is esett már le, 4 hónappal ezelőtt, még nem tették vissza, így nem tudom, azért kell e fizetni, de szerintem nem.

Amúgy sima fém fogszabályzóm van. Szerintem nem kell ezt túlcsicsázni. Persze, egy "átlátszó" biztos szebb lenne, de százezrekért felesleges. Magánorvosnál még a sima fém is több százezer.

Miután leveszik a ragasztottat, kell éjszakai, az kb 15000 körül van, ha jól tudom. Szóval nagyon max 70-80ezerből megvan az egész. plusz az utazási költség, mert mi nem abban a városban élünk, ahol ezt megcsinálják SZTK-n.

2011. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
utolsó: sokat segítettél :D köszönöm ^^
2011. júl. 15. 23:42
 8/14 anonim válasza:
100%
Szia! én 16 vagyok, nekem most rakták fel 4 hónapja, 56.000 ft volt, alsó-felső. én sem magánorvosnál vagyok, hanem SZTK. nekem is esett már le tappancsom, nekem azt mondták, hogy az elsőt még fizeti az állam, de az azutániakat már neked kell fizetni ha leesik, nekem 2 esett le, de az is csak 500 ft volt :) nekem is csak sima fém volt, igazából semmivel sem rosszabb mint akármelyik, célnak megfelel.:) az enyém 2 évig lesz fent, utána még fél év éjszakai, arra is csak 5000 ft-ot mondtak, szóval nem kell egetverő összegekre számítani. meg persze amit az előttem levő mondott, a bejárás, ha másik városban van a rendelő.
2011. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

(első vagyok)


Mi is először SZTK alapon akartunk anyáékkal fogszabályzót. Ott maga a készülék 85000 lett volna, és minden alkalommal, amikor kell menni, kb. 1000 Ft-ot kell fizetni.


Tehát jóval olcsóbb lett volna, mint ahova most fogok járni.


De mi mégis a drágább mellett döntöttünk, mert az SZTK-s orvos nem volt szimpatikus. Mikor elmentünk, hogy leveszi a mintákat, nagyon durva volt, és a megbeszélt időpont után 1,5 órával hívott be. Ha ott lakok, ez még nem is lenne baj, de 4 óra az út, mire odaérünk vonattal. (kocsival 3, én sem abban a városban lakok)

Szóval azt mondtuk, hogy inkább a drágább, egy jó hírű fogászati klinikán.

2011. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

akkor nem is ilyen regetengető az ára :D

köszönöm a válaszokat :D

2011. júl. 16. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!