Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek a Fogorvostól mit tegyek?

Félek a Fogorvostól mit tegyek?

Figyelt kérdés
Félek a fogorvostól:( lekéne mennem idő pontot kérni mindig azvan bennem h le megyek kérek de a végén nem merem:S focizok és kapus vagyok nekiestem 1x a kapufának és baloldalt két hátsó fogam 1 fent a másik lent letört 1 kis darab mind2 ből:S mit csinálnak ilyenkor?? félek, hogy mit fog mondani a doki , nem merek lemenni:(
2011. máj. 18. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne félj a fogorvostól. Én is féltem, egészen januárig. Ma meg már tök lazán elmegyek, imádom a dokit is. :D Ad egy szurit, nekem az a kedvenc részem, elzsibbaszt és még észre sem veszed, már kész van. Pikk-pakk megcsinálják!
2011. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia! Tényleg úgy van minden ahogy előttem írták. A doki nem fog leszúrni, mással is előfordult már h. ilyen baleset következtében letört a foga. Nem érdemes húzni-halasztani. Ráadásul ha tök jófej dokit fogsz ki, szivest örömest mész. Ne parázz, ha komolyabban be kell avatkozni, akkor elérzéstelenít és a világon semmit nem fogsz érezni, még a szuri sem fáj. Fúrás-tömésnél ha úgy látja h. nem szükséges, akkor nem érzéstelenít, viszont ha így lesz, akkor is csak minimális érzékenységet fogsz tapasztalni. Neked meg csak kis darab tört le, úgyhogy nyugi, szerintem csak le fogja csiszolni, ami egyáltalán nem fájdalmas? Ha szükséges tesz bele tömést. Lehet választani fehér vagy fekete (amalgám) tömés. Elölre mindenképpen fehér kell, hátsó fogakra jó az amalgám is, de szerintem inkább mind a 2 helyre fehér tömést kérj, ha szükséges lesz. Nem sokkal drágább, de lehet neked fizetned sem kell.

Én évekig nem mentem fogorvoshoz, de már olyan állapotban voltak a fogaim h. muszáj volt, de tanultam a saját hibámból. Főleg h. alig kellett "szenvednem" valamit olyan profi munkát végeztek, pedig nálam aztán volt minden, fúrta, véstek, faragtak, szúrtak, tömtek, idegeltek ..... szó szerint :) és szinte fájdalommentesen mindent megúsztam, minimális érzékenységgel.

Neked akinek csak egy kis rész van letörve a fogából, hát egyáltalán nem kell paráznod :)!

Tudom vicces, de én már úgy összebarátkoztam a fogdokimmal, hogy sajnálom h. ezután már csak féléves ellenőrzésre kell menni és nem sűrűbben, persze inkább legyen egészséges a fogam :).

2011. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
amúgy 17 éves vagyok és helyi fogorvos van állitolag helyieknek nemkell fizetni:)
2011. máj. 18. 17:42
 4/9 A kérdező kommentje:
hát hátul felső hátsó meg hátul a hátsó alsónál is levan törve mert pont balarcomal estem neki... am meg 1,2 őt tömni is kell:) hétfőn lemegyek bejelentkezni:)
2011. máj. 18. 17:43
 5/9 A kérdező kommentje:
vagyis idő pontot kérni:)
2011. máj. 18. 17:44
 6/9 A kérdező kommentje:
mind2őtöknek nagyok köszönöm a választ:) már nemtudom de most már nem félek:) jelenleg:D amikor ottleszek akkor lehet h fogok:) mert kb 1,5 hónapja volt ez:S csak azóta nemnagyon volt időm.. mert jártam más vizygálatokra is:S és félek, ogy mit fog mondani a doki:/
2011. máj. 18. 17:45
 7/9 anonim válasza:

15:45-ös vagyok 2. válaszoló.

Na remélem sikerült kicsit megnyugtatni akkor :).

Majd számolj be azért mi történt.

Tömés nem fáj ahogy írtam, előtte fúrnak, az egészséges résznél semmit nem érzel, a szuvasodottnál enyhe fájdalmat, de simán kibírható, inkább bírd ki azt a pár másodpercet, utána nincs neki utóhatása és ha kibirod, legalább nem zsibbad az arcod utána órákon át. Fúráshoz kár is érzéstelenítő, tényleg csak akkor kell ha már nagyon nagy szuvasodás van. A letört fogaidat meg tuti csiszolja majd, az gyerekjáték lesz, ha kell tömi (meg sem érzed), fúrni nemtudom h. azt kell-e, de ha igen, ha nem szuvas, akkor ott azt sem érzed meg.

Én is már a fogorvosnál kezdtem el újra izgulni legelőször, de amikor túl lettem az első kezelésen és rájöttem h. nem is olyan vészes, utána már másképp voltam vele :).

2011. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Na megvagy? :D

különben meg ne parázz, hogy mit mond. Csak csinálja meg, azért kapja a fizetését, sok köze nincs hogy hogyan törted le.

2013. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kicsit késve, de voltam és minden fogam rendben van!:)) és egyre jobban szerettem oda járni :D
2013. jún. 14. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!