Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudom rászoktatni...

Hogyan tudom rászoktatni magam a rendszeres fogmosásra?

Figyelt kérdés
Tizenkét éves vagyok. Nagyon nem törődtem fogaimmal, ezért anyám elvitt a fogorvoshoz, aki azt mondta, hogy négy lyukas fogam van. Egyet betömött. Azóta eltelt egy hónap és ma reggel, amikor a konyhába indultam nagyon elkezdett fájni a fogam. Megnéztem és láttam, hogy még egy lyukas lett. Ma biztosan vissza megyek az orvoshoz, de attól még Ez nagyon megviselt. Nem szeretném, ha többi fogam is ilyen sorsa jutna. Ezt többször eljátszottam, de mindig lusta voltam elmenni megmosni őket és elég egészségtelen kajákat eszem. Köszönöm a segítséget.
2011. aug. 19. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szimplán hülye vagy... Ha téged az állandó orvoshoz rohangálás és fájdalom nem motivál hogy kitápászkodj a gép elől és megmosd, akkor más sem fog... Én 12 éve nem voltam fogormosnál, nem hiányzik egy fogam sem, egy sem lyukas és soha nem fájnak.
2011. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal vagy még a fogfájáshoz. Sajnos a szüleid nem billentettek fenéken már korábban, hogy irány fogat mosni. Hozzá állás kérdése, ha tudod, hogy romlanak a fogaid, ha tudod, hogy nem szeretnél 30 évesen protkót akkor ne legyél lusta, hanem moss fogat. Alaphigiénés dolog, előbb-utóbb lesz egy barátod/bnőd, elég nehéz lesz ismerkedni kirohadt fogakkal.


na ejnye bejnye

2011. aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem rakd be a fürdőkádba/zuhanyzóba a fogkefédet, meg a fogkrémet, és fürdés közben moss fogat.Én is így csinálom mostanában, különben sokszor elfelejteném, de így nem:)

Reggel meg gondolom neked is van szájszagod.Akkor meg úgyis eszedbe jut hogy megmosd.

16/L

2011. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Apámat nem nagyon érdekelte ez a dolog, de anyám mindig úgy keltett, hogy mennyetek fogatmosni.(És este is mindig elküldött.) Csak pár éve új munkát talált és reggel fél négy körül kell kelnie, ezért nem tud szólni. Délben megmosom, mert szinte mindig megyünk valahova. Este meg már anyám alszik, hogy feltudjon kelni, apám meg mondom nem törődik ilyenekkel. szóval ez az én hibám nem az övéké.(Talán az apámé is.)
2011. aug. 19. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:
40 éves vagyok mostam a fogam mint a bolond ,de mostanra ki derült ,hogy ez volt a baj, úgyhogy a fogmosásról ennyit!
2011. aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

12 évesen már egyáltalán nem kellene a szüleidnek emiatt rád szólni. Magadtól is tudnod kéne. De elég jó javaslat, hogy fürdés közbe moss fogat, gondolom azért fürdeni fürdesz!? Ha ez a megoldás nem tetszik, akkor marad az akarat erő, hogy este fürdés után ráveszed magad, hogy fogat moss. Vagy ha te ezt el tudod felejteni, akkor esténként (nem tudom meddig vagy fenn) mondjuk este 10-re beállítod az telefonod és akkor jelez, hogy menj fogat mosni! Ezt persze reggel is megteheted.


OFF: A 40 éves válaszolót kérdezném, hogy hogy az volt a baj, hogy túl sokat mostál fogat? Csak mert én is elég sokat mosok fogat, és eddig nem hittem, hogy ez probléma lehet :S

2011. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12:06-nak: Mi vaaaaaaaaaaan? Miért elkoptak? Vagy elromlottak a mosástól? Légyszíves fejtsd ki
2011. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ez egy egy szerű allergia a fluóra és az idióta fogorvosok nem jöttek rá!
2011. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na jó. A pár éve új munkát talált, az nem pár éve volt, hanem még első vagy másodikos koromban. Azóta mindent egyedül csinálok otthon reggel. Sőt iskolaidőszakban rendesen szoktam fogatmosni. Valmiért szünetekben meg hétvégén nem.
2011. aug. 20. 11:09
 10/10 anonim ***** válasza:
gusztustalan.
2011. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!