Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy történik a fogmosás...

Hogy történik a fogmosás nálatok? 16 hónapos kislányom és szeretném " rászoktatni " a fogmosásra!

Figyelt kérdés

Lehet már neki fogkrémmel mosni?

Vagy csak simán a fogkefével?


2010. szept. 26. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:

18 hónaposak vagyunk 8 fogacskával. Kilenc hónapos korában jött az első fogacska, azóta esti tápi után textil pelussal áttörölgetem őket. Egy hónapja kezdtem gyerekfogkefével és nenedent fogkrémmel (fél borsónyival) súrolni neki fürdés közben, de inkább csak szoktatás céljából, mert nem sokáig engedi. Ilyenkor tanulunk köpni és öblíteni is több-kevesebb sikerrel. Aztán vacsizunk, szóval nem sok értelme van, de legalább mindennapossá válik ez a szokás. Vacsi után természetesen ismét textil pelussal végigdörzsizem neki.

Bettianyuka

2010. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1 éves kora előtt csak átdörzsölgettem azt az egy-két fogát a kis fogkeféjével,amikor már több foga volt akkor vettem neki Gabi gyermekfogkrémet, ez 1 éves kortól adható. Reggel és este mosom a fogát, volt egy időszak amikor nem engedte,most 18 hónapos,most nincs vele gond, először megmosom neki én, utána odaadom neki a fogkefét és még ő is kicsit dörzsölgeti.
2010. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is most 16 hós a lányom.

Azóta mossuk kefével a fogait,amióta alul felül kint van az első 4.

Minden este a fürdésnál,először én (vagy apa) megmosom nbeki,és megiérem,hogy ha engedi,akkor utána egyedül is csinálhatja. Ez bevált.

Van neki Nenedent fogrém,azt szereti.Nem kell sok belőle.

A hátsó fogak megmosása kissé nehezebb,addig már nehéz benyúlni a fogkefével,de azért nagyjából sikerül.

2010. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ezeket a fogkrémeket nem baj ha lenyeli?! Mert nemhiszem,hogy már kitudná köpni!
2010. szept. 26. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
A nededentet lenyelheti, nem ártalmas, rá is van írva.
2010. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nenedent, elírtam az előbb.
2010. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is nagyon kicsit teszek a fogkefére, ennyi nem árt.
2010. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is nenedentet használunk. 9 hónapos és 5 foga van. Eddig ujjra húzhatü szilikon fogkefévelcsináltam, de pár napja áttértünk a rendes fogkefére, mert mindig ráharapott az ujjamra, és már nagyon fájt:-)
2010. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy éves lesz a kisfiam, 4 foga van. Kaptunk Glister gyerekfogkefét (Amway), és Nenedent fogkrémmel minden nap 2x megmossuk neki. Tartja a kis száját tátva, és hagyja, hogy egy picit megsikáljuk neki, aztán kiveszi a kezünkből a fogkefét, és még rágcsálja egy kicsit. :)
2010. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!