Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám rászoktatni...

Hogyan tudnám rászoktatni magam? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy már elég régóta nem bírok éjszakánként aludni, felcseréltem a nappalt és az éjjelt. Éjjel fent vagyok, nappal alszok és körülbelül késő délután 5-kor kelek fel. Na most én próbáltam, hogy amikor éjszaka fent voltam, akkor nem feküdtem le aludni, hanem fent maradtam egész nap és aznap este tudtam aludni, már fél tízkor, de sajnos másnap már megint nem tudtam éjjel aludni. És ez az "alvászavar" sajnos a fogyókúrámat és eléggé befolyásolja. Mit tehetnék, hogy éjjel tudjak aludni? Előre is köszönöm a válaszokat. 18/L
2011. aug. 31. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Reggel menj el az iskolába.
2011. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem járok iskolába, mert nemsokára költözök ki Londonba. Egyéb ötlet?
2011. aug. 31. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Állíts be ébresztést délelőttre és kelj is fel és légy tevékeny. És sportolj rendszeresen délutánonként, attól majd úgy kifáradsz, h várni fogod az esti alvást.
2011. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom.
2011. aug. 31. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem is ez a problémám. Amikor ott vagyok, hogy aludni kéne, egyszerűen sajnálom rá az időt és minden mást csinálok helyette, amit napközben kéne. Reggel meg nincs erőm felkelni, úgy érzem nincs értelme, erősebb bennem az alvás iráti vágy. Hál'istennek ötig nem szoktam húzni, de van hogy du 2 körül kelek fel, és hát borzalmas érzés.


Egyre többen vannak egyébként hasonló helyzetben, szerintem ez civilizációs "betegség". Ha nem a hajnalba nyúló ivászat, akkor az internet, a tévé köti le az embereket. Ma már teljesen elfogadott hogy valaki pl. 9-10 körül telefonál, az még korán van. Nem tudom mi lesz ebből, de én is nagyon aggódok, a délután 5 meg nagyon súlyos, kezdj vele valamit... én is küzdök...

2011. szept. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így éltem egy időben... 20as éveim elején. De mióta saját háztartást kell vezetnem, azóta magától visszaállt a dolog. Most is van, h hajnali 1-2-ig ébren vagyok, de délelőtt legkésőbb fél 10-kor mindig felkelek (általában 8-9 között szoktam). Mert egyszerűen annyi a dolgom, h muszáj! :D Amikor meg olyan munkám van, h korán kell menni, akkor bizony 6kor kelek, így estére garantáltan kidőlök (legkésőbb éjfélkor).


Amúgy - amíg még nem sötétedik olyan korán - kipróbálhatjátok azt, h nem kapcsoltok villanyt este és ez ugye korlátozott lehetőségeket ad. Vagyis csak akkor tudtok bármit csinálni, amihez fény kell, amikor odakint is világos van. :)

2011. szept. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(kivéve a netet.)
2011. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!