Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Itthon mit tudok csinálni?

Itthon mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Jövö héten megyek fogorvoshoz.

Szerintem begyulladt az egyik fogam, megduzzadt az inyem, és az "arc böröm" közti terület. Olyan mintha valami daganat lenne ott. :(


2011. aug. 20. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Borogasd be, vegyél be valami gyulladáscsökkentőt! Kb. egy hét mire leapad...
2011. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ameddig nem jutsz el a fogorvoshoz, phlogosol oldattal öbblögess, de be is kenheted töményen a gyulladt részt.
2011. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kamillateával öblögess, ha lyukas a fogad és azért gyulladt be, akkor ha szódabikarbónát "öntesz a lyukba" akkor az is megnyugtatja, azt az oldalt kíméld, tehát ne rágj rajta, ha van otthon valami gyulladáscsökkentő gyógyszer(pl cataflam) akkor vegyél be. ennyi jutott eszembe!:)
2011. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi vagy te, onkológus? LOL

A daganatok nem gyulladással kezdődnek.

2011. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Recept nélkül is kérhetsz Dalacin c- t a patikaában, így kb 1300 Ft körül van.Kb 2 nap múlva hatni is fog. Addig Fájdalom csíllapító az én öblögetési módszerem, ami eddig a legjobban bevált tablettás hydrogén peroxid azaz pezsgető 1 dl vízben 2 tabletta.Ezzel öblöges és utánna 1 óráig se cigi, se folyadék, se étel. Ezt a fogorvosom ajánlotta mivel kiöli a bacikat, le viszi a duzzanatot és nagy mértékű gyulladás csökkentő hatása van.
2011. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!