Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzó nektek is...

Civisbazsi kérdése:

A fogszabályzó nektek is felsérti a szátokat belül?

Figyelt kérdés

3 napja van állandó fogszabályzóm. Mondta a doki h az első pár napban kellemetlen lesz, de azt nem h ennyire.. nem tudok enni, fáj az összes fogam, és oldalt felsérti a szabályzó a számat belül. Nagyon fáj, ha nyelek, ha beszélek, ha becsukom a számat. NEM TUDOK ENNI! Mit tegyek?

Meg ha már most az elején felsérti a számat, akkor mi lesz később? Tuti h nem fog hozzászokni a szám ehhez a szarhoz=/


2011. aug. 24. 07:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem hozzá fogsz szokni, nyugi. nekem kivehető volt, éjszakai, és felsértette a számat belül. idővel hozzászoktam, bár nem emlékszem, hogy az elején mennyire volt rosszabb, mint később.
2011. aug. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Azt mondta hogy az első pár nap kellemetlen lesz? Nagyot hazudott, végig ilyen lesz, de 2-3 év múlva már hozzá szoksz, hogy kaja közben a fogszabályzó bele akad a szádba, és kiszakít egy kis hús darabot a szádból.
2011. aug. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem már lassan egy éve van fogszabályzóm nekem még mindig felszokta sérteni a számat de már nem anyira kellemetlen mint az elején. Valahogy csak-csak elviselem mert a végeredmény a lényeg és már nincs is annyi vissza....bár a doki nem mondta hogy meddig kell hordanom...

Kitartás! :D

2011. aug. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta h kb. fél-1 év..............=(
2011. aug. 24. 09:06
 5/12 Barbiiii válasza:
Nekem már másfél éva van fogszobályzóm,az eleje tényleg rosszabb, de hozzá lehet szokni. Én kaptam viaszt a fogorvostól és ahol fájt oda kellett belőle raknom. 3 nap alatt kb megszokod és utána tudsz normálisan is enni:)
2011. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Viaszt én is kaptam, és fel is ragasztottam, de nem lett jobb.. Debrecenbe csináltattad a fogszabályzód?
2011. aug. 24. 09:46
 7/12 Barbiiii válasza:
Szegeden csináltattam, próbáld meg, hogy többet raksz rá, és ha sebes az ínyed vagy a szájpadlásod öblögess!
2011. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Természetesen, és ahogy új formát ölt az a fogív, mindig másik helyen fogja felsérteni :D Ez meg fog maradni végig, a fájdalom evésnél nem, csak ha keményet eszel. Amikor húznak rajta/ívet cserélnek (nem tudom, hogy milyen típusú fogszabid van, nekem mindig az ívet kell cserélni), akkor utána megint 1-2 napig fájni fog, de nem ennyire! Hozzá fogsz szokni, nyugi :) Március óta van fogszabim.

19/L

2011. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia.Sajnos egyet kell értenem az előző hozzászólókkal,nekem tavaly nyáron rakták fel,még aznap ki is kezdte.:S Holnap veszik le, már alig várroom:DD

Mikor levette az éjszakaira a mintát,akkor levette azt a hátsó nagy 'csavar szerűséget"(vagy valami olyasmi) és azóta egyszerűen csodálatos az élet,mert nem kezdi ki.Attól eltekintve h nekem az a gumi fehér volt, és már citromsárga(féléve cserélte le, nagy könyörgésemre). Egy jó tanács ügyelj arra h amikor levágja méretre a drótot, és megkérdezi(tőlem mindig megszokta) akkor ott vedd észe hogy szúr, és akkor nem igazán kezdi ki...:) Remélem segítettem.:)

2011. aug. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve van, szintén Szeged (dr M.M.). :D

A mai napig fel szokta törni, de idővel hozzászoksz, ne aggódj. :)

Én néha azt veszem észre, hogy nem mozog a szám, aztán rájövök, hogy lóg a fogszabin, mert átnyársalta. De már fájni nem fáj. :D

2011. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!