Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fog, duzzadt arc....

Helena Enn kérdése:

Gyulladt fog, duzzadt arc. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hello,az lenne a problémám hogy begyulladt a fogam és emiatt feldagagadt az arcom is..elmentem fogorvoshoz de nem találtam ott a saját orvosom.egy másik felirt antibiotikumot és fájdalomcsillapitót és elküldött rötgen felvételre hogy majd hétfőn mennyek vissza és eltávolitja a problémás fogat..oké be is szedtem aznap..másik reggel arra ébredtem hogy a duzzanat kb 2xeresére nőtt és még nyakamra is lehuzódott.vissza mentem majd a dokim felirt más erősebb antibiotikumot és mondta hogy hétfőn menjek vissza és eltávolitja a fogat.Rendben.Szedem az anitbiotikumot de semmi sem törénik nem nőtt a duzzanat de nem is lohadt.Nem kellene kipukkadjon magátol ez a zacsi?És a duzzanat mikor fog eltünni?Van valami amivel felgyorsithatnám a dolgokat?ugyértem h gyorsabban lohadjak wagy a zacsi pukkadjon ki..van értelme vissza mennem a dokihoz addig amig duzzadt az arcom és a genny zacsi is megvan?vagy várjam ki ameddig lohadok és a zacsi is kipukkant..Előre is Köszi

Helena: )


2011. szept. 11. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom: ha a fogad be van gyulladva, akkor hallgass a dokira, mert ha úgy be van gyulladva a gyökere is, akkor nem fog hatni az érzéstelenítés, és nem tartozik majd életed legszebb élményei közé egy foghúzás fájdalom csillapítás nélkül.

Szedd az antibiotikumot, ha nem érzékeny, hideggel borogathatod, és öblögess gyakran szájvízzel. Mást nem nagyon tehetsz.

2011. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nem akarlak megijeszteni, de valószínűleg fel kell majd vágni, és utána is napokig menni kell majd átöblíteni és csíkot cserélni benne, mert ez nem fog magától elmúlni. Ha lement a gyulladás, utána majd el lehet távolítani a fogat
2011. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mezei zsurlo-orbancfu. ennek a keverekebol keszits teat es fogyasszal el napi 2 cseszevel.

Ebbol keszits pakolast is, de melegen tedd fel, amikor kihult, ujra tedd fel melegen.

2011. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!