Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan ejted az "sz" betűt?

Hogyan ejted az "sz" betűt?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem tudom jól kiejteni és annyira idegesít...

Nyelv hogy áll, száj hogy áll levegő stb...


2011. okt. 1. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
hát szerintem ha lenne is itt valaki, aki tanulta a kifejezéseket és el tudná neked mondani, lehet hgoy nem értenéd meg.. :D Nézzél neten hátha találsz képeket/videót, esetleg menj el egy logopédushoz.. Az is lehet, hogy egyszerűen a fogaid elrendezése miatt nem tudod rendesen kiejteni!
2011. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krameri ***** válasza:

én se tudom kiejteni rendesen, engem is zavar.

Én ott rontom el szerintem, hogy a nyelvem hegye hozzáér a szájpadláshoz. Pedig a C-t, CS-t, ZS-t(azok is réshangok) kitudom ejteni, de a Z-t, Sz-et nem, azoknál egyszerűen nem tudom, csak úgy hogy felér a nyelvem, azért nem a résnél jön ki a levegő, hanem két oldalt a nyelvem mellett.

2011. okt. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is az a baj hogy oldalt jön ki a levegő. Logopédus azt mondta hogy le kell szorítani az alsó fogsorgoz és valami vályulatot, rést kellene a nyelvemmel képezni de én azt nem tudom megcsinálni...
2011. okt. 1. 17:53
 4/5 krameri ***** válasza:

én se, azoknál a hangoknál egyszerűen felnyomódik a nyelvem, nem tudok változtatni, már nagyon megszoktam. És az a pláne, hogy kiskoromban meg ment, akkor rendesen ejtettem azokat a hangokat, most meg nem.

Azt szoktam próbálni, hogy Cből, sből, zsből lassan váltok át szre, de nem sok sikerrel, egyből felnyomódik a nyelvem :(

2011. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát eddig nem figyeltem, de kicsit nekem is hozzáér a nyelvem, de most hallom először, hogy nem kéne :D soha senki nem mondta, hogy hülyén ejteném
2011. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!