Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csak én eszek megy egy 'vacsi'...

Csak én eszek megy egy 'vacsi' / nap alkalmával enni E betűt?!

Figyelt kérdés

Utólag néztem meg, de a májkrémben ezek voltak: E 120, E 250, E 300, E407, E 410, E 412, E 415, E 466, E 621

Kenyér: E 170, E 300, E 341, E 472e, E 920

+ a krémtúró, amin nem láttam E-set, de arra meg gondolom 'nevén' írják rá...

És kitudja, mennyi E volt az ebédemben :O


2010. aug. 12. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Én már az oviban is mindig kitúrtam a paradicsomlevesből az E betűket.
2010. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"+ a krémtúró, amin nem láttam E-set, de arra meg gondolom 'nevén' írják rá."

Itt a lényeg, nem az a lényeg, hogy mennyi E betű van benne, hanem hogy mik az E-betűk. Mivel mindennek van "e-s" neve, így felesleges csak az E-betűket számolgatni. Pl. az E 300 tudtommal pont a C-vitamin, szóval az ártalmatlan.

2010. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az E-k egy része nem káros (pl. C-vitamin, karotin, ecetsav, tejsav, almasav, citromsav, zselatin) csak egyszerübb röviden irni, mint mindig az egész nevét kiirni, másrészt meg igy mindenhol érvényes a megnevezés, nemcsak MO-on.
2010. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szóval szerinted a citromsav nem ártalmas? :o pár hete végighánytam 1 éjszakát miatta... biztosan egészséges volt, csak az én gyomrom nem tudta, szegény :(
2010. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A citromsav teljesen ártalmatlan, kizárt, hogy attól hánytál.
2010. aug. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hoyg MENNYI citromsavat fogyasztottál, ugyanis mindenböl lehet annyir enni, hogy beteg legyél töle. Ha normális mennyiségben és nem töményen fogyasztasz citromsavat, akkor attól nem hánysz!!!!!
2010. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mondjuk lehet h a citromos szentkirályi nem látott sima citromot :( abból ittam meg úgy 0.75L-nyit kb. nem ajánlom senkinek :(
2010. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20:00

Ha citromos ásványvizet akarsz inni, vegyél sima ásványvizet, és csavarj bele citromot. Gyárilag a citromot szinte mindig citromsavval helyettesítik.

2010. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Cseresznyében is sok E-betű van :D
2010. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!