Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás mennyi ideig tart?...

Foghúzás mennyi ideig tart? Mindenképpen fáj?

Figyelt kérdés
Hétfőn húzzák a fogam,levan törve és kiesett a tömés.Szájsebészetre megyek.Mennyi ideig tart maga a húzás?Tapasztalat?
2011. okt. 15. 16:29
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%
☆helye
2017. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Én a mai napon voltam fogorvosnál, 16 éves fiú vagyok. Először mi úgy gondoltuk, a rágófogamat belehet tömni, de sajnos tévedtünk, közölték, hogy ki kell húzni, mert a fognak a három negyede nincs meg. Először érzéstelenítő vattával érzéstelenítettek, majd jött az injekció, ami nem annyira fáj véleményem szerint, utána a húzás. Tulajdonképpen háromnegyede nem is húzás volt, hanem ketté vésték a fogamat, majd kivették, gyökeret próbálták kihúzni, tehát elég égett szag is volt a fúrástól is, de összességében nem haltam bele, nagyon ijjesztő, de kibírható! :)
2017. márc. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem ma húzták a második bölcsességfogamat.

A jobb hátsó picit kellemetlen volt, de túléltem. Pár perces procedúra.


A bal alsónál, amit viszont ma húztak, én azt hittem megpusztulok.

Kétszer is tört a fogam harc közben, szegény doktornő is már a fejét vakarta.. :D

Három lidokaint kaptam, de még így is éreztem, hogy nem csak kellemetlen, hanem tényleg fáj, de írdatlanul. :D


Szóval nekem ez nagyon vegyes volt, és még a másik kettő visszavan... (Sírós nevetős smiley haha)



Én azt mondom nagyon szerencsések vagyunk, mert egy nagyon jó korban élünk!

Most ezt képzeljétek el mondjuk az ókorban, vagy a középkorban érzéstelenítés nélkül, Te jó ég.

Ebbe emberek haltak bele, még a gondolatától is ráz a hideg.

2021. ápr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nos akkor folytatnám a sort. 3 nappal ezelőtt húzták ki jobb alulról egyik fogamat, amitől olyan szinten tartottam hogy aznap végig gyomorgörcsöm volt.

Nekem úgy nézett ki hogy szuri, ez picit volt csak fájdalmas de abszolút tűrhető volt. 15 percre vissza a váróba, megkapargatta valami éles cuccal a dokinő a fogam majd megállapította hogy hatott mert különben most visítottam volna :D de azért adott mégegyet.

Szóval először ketté lett szedve, volt vésés, fúrás konkrétan repült mindenfele és közben nyomták a vattákat oda felváltva. Kb 6-7 perc volt az egész, és igen, nem volt a legjobb élmény mert érzed hogy kellemetlen de fájdalmat konkrétan egyszer sem éreztem, pedig a fog maga gyulladt volt. Az érzéstelenítő elmúlása után sem fájt.

Egy hónap múlva kell mégegyet húzni, állítom hogy sokkal kevésbé félek már tőle pedig én aztán nagyon rá voltam parázva. Remélem hogy abból is csak ennyit fogok érezni.

2022. okt. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Tegnap húztak ki 10 fogamat. Roppantul féltem előtte, de megyugtattak, hogy semmit nem fogok érezni. A szuri előtt még egy zselét is felkentek, amitől a szurit sem éreztem. Abszolút fájdalommentesen történt, a 10 foggal 45 perc alatt végzett. :) Fájdalom 0- de szó szerint. Sok sztorit hallottam hentesmunkákról, de útólab belegondolva lehet ezért volt darabja 30e a húzásnak.
2022. dec. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem 2 napja húzták. Nagyon hamar kint volt.SEmmi fájdalom. Kaptam bele egy varratot is. Mostanra az a panaszom, hogy fáj a másik oldalon az állkapcsom és a fülem. Vagy a fogaim? egyelőre fájdalomcsillapító nelkül elvagyok csak félek nehogy abból is fogfájás legyen.
2023. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!