Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után mindig...

Gyökérkezelés után mindig kell röntgent csinálni?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek gyökérkezelésre, de tervezzük már a babát (nem tudom még, hogy terhes vagyok-e), nem szeretném, ha röntgeneznének. Nem feltétlenül szükséges a röntgen? Mondhatom az orvosnak, hogy nem szeretném.
2011. nov. 3. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatod, de normális orvos nem fogja úgy megcsinálni.
2011. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vvan nemrég készült panorámaröntgenem, ami alapján meg fogja csinálni a gyökérkezelést. (ez tudom, hogy nélkülözhetetlen) Utána lévő ellenőrző röntgenre gondoltam. Az mindig kell?
2011. nov. 3. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kötelező", de ha nem csinál és véletlenül túltömi, vagy épp ellenkezőleg, tehát nem tömi végig vmelyik csatornát, akkor tudnod kell, hogy egy időzített bomba lesz a szádban. Azt sem tudja ellenőrizni, hogy sikerült-e teljesen kitisztítania a csatornákat... És ha véletlenül a terhességed alatt begyullad, az még többet is árthat, mint egy röntgen.

Csak ugye ez nem ilyen egyszerű, mert elvileg ugye semmi baja nem lenne a magzatnak a rtg-től, viszont ha ne adj' Isten mégis lenne vmi baja, amit nem tudnak bizonyítani, hogy mi okozta, akkor egyből azt az orvost hurcolják meg, aki a röntgent kérte...


Tehát a legjobb az lenne, ha megvárnád hogy tesztelhess, aztán a teszt eredményétől függően döntenétek együtt az orvossal. Ha negatív, akkor talán 1 hónap védekezést megérne a dolog. :)

Ha pozitív, akkor pedig a doki mérlegelné a dolgokat.

2011. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért az sem mindegy, hogy melyik fogról van szó. Mert egy nagyőrlőnél nagyon-nagyon necces, kisőrlőnél jobbak az esélyek, frontfogaknál meg nagyon jók.
2011. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kisörlőmről van szó. Rákérdezek még a gyökérkezelés előtt, hogy szükséges-e a röntgen. Ha azt mondja, hogy nagyon ajánlott, akkor halasztjuk a baba projektet.
2011. nov. 3. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem extra görbe a gyökere, akkor azt jó eséllyel meg lehetne oldani abban az esetben, ha tényleg semmiképp nem lehetne röntgent csinálni.

Drukkolok, hogy minden jól alakuljon. :)

2011. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előtte mindenképp kell röntgen, hiszen muszáj látnia, milyen állapotban van a fogad, azt meg nem fogja tudni hasraütésszerűen megmondani. De hogyan fogják neked megcsinálni, nem tudom, szerintem fokozott biztonságú ólommellénnyel. Én ma voltam az fogorvosomnál, nekem is készített röntgent, de az első kérdése az volt, nem vagyok-e terhes. Egyébként a gyökérkezelés után jobb helyeken már nem röntgennel ellenőrizgetik, jó-e a gyökértömés, hanem egy tűszerű eszközzel méregetik a gyökerek hosszát, ami mindig sípol egyet,ha leér a gyökér aljára, így kiadja a hosszt. Nekem is így csinálták.
2011. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!