Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Majd besz@artam a gyökérkezelé...

Majd besz@artam a gyökérkezelés alatt érzéstelenítő injekcióval együtt, már kiment az érzéstelenítő de még mindig fáj. Ráharapok és fáj. Miért, hisz már nincsenek idegek? .

Figyelt kérdés

Életem első és utolsó idegelése volt az 100%. Én mégegyszer ilyen fájdalmat nem akarok átélni.

Ha van video a gyökérkezelésről azt szívesen megnézném, linkeljétek. Köszönöm


2011. nov. 14. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

A gyökérkezelés nem egyenlő az idegkiöléssel...

A gyökérkezelt fog élő marad, mindaddig, amíg ki nem ölik belőle az ideget. Az egy másik tészta.

2011. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tűkkel csinált valamit azt láttam...eddig mosolyogva mentem és jöttem el a fogorvostól. Szerintem ilyen többet nem lesz. Kimentem az épületből és sírtam mint egy kis óvodás :S
2011. nov. 14. 17:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen átéltem, tudom mit jelent, és én sem voltam vidám, szerintem szétmarcangoltam félig az orvosi széket:)))

Lehet, hogy gyulladásban van a fog. Azt a gyökérkezelés nem szünteti meg...nekem 4 hétig fájt a fogam gyökérkezelés után, mikor is kiölték belőle az ideget. Most már jó:))

2011. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerinted az kevésbé fájdalmas, ha nem kezelteted a fogad, emiatt meg hatalmas tályog képződik a szádban?
2011. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem elkezdte a gyökérkezelést, de látta, hogy nagyon érzékeny a fog, így inkább tett bele ilyen idegölő gyógyszert a doki, ami két nap alatt megölte az ideget. Utána már érzéstelenítés nélkül se éreztem semmit a gyökérkezelésből.
2011. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 LadyLee ***** válasza:

"A gyökérkezelt fog élő marad, mindaddig, amíg ki nem ölik belőle az ideget. Az egy másik tészta."


Nem vagyok fogorvos, de a gyökérkezelés során elvileg a fogbélüreg tartalmát távolítják el, és ezt sterillé teszik, és olyan anyaggal tömik be, amely tartós zárást biztosít. A fogbélüreg tartalma pedig: érképletek, idegek, kötőszövet.


Tehát a gyökérkezelés során igenis eltávolítják az idegeket (is).


Nekem is volt egyszer és nem fájt. Ha 1 héten belül nem múlik el, akkor szerintem menj vissza.

2011. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jah és igen! Már a múlt héten Hétfőn akarta kiszedni az idegeket nem bírta mert gyulladásban volt és belerakott valami anyagot, hogy elhaljanak az idegek MÁRA. Nem haltak el tőle. :/
2011. nov. 14. 17:54
 8/12 A kérdező kommentje:
Hierophis! Nem azt mondom, hogy nem fogok orvoshoz menni csak nem így mint eddig, eddig soha nem fájt semmi nem volt rossz tapasztalatom és tényleg mosolyogva mentem és jöttem el, ez már nem lesz így mivel tudom, hogy fájdalmas is lehet. :(
2011. nov. 14. 17:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Szar a fogorvosod. Nekem 2x is gyökérkezeltek már, mindkétszer nagy (ráadásul gyulladt) rágófogakat és SEMMI extrát nem éreztem közben. Amikor kikotorta az ideget, azt éreztem egy kicsit, de egyébként inkább rohadtul untam, mert sokáig tartott. Ha jól beérzésteleníti és ért a dolgához, kizárt, hogy "beszarj" közben. Válts fogorvost, ha pesti vagy, tudok egy nagyon jót. Egyébként az oké, ha miután kimegy az érzéstelenítő fáj, hiszen eléggé megbasztatták a fogad gyökerét. Nekem is még napig fáj, főleg mikor ráharaptam, az normális dolog.
2011. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A gyökérkezelt fog élő marad, mindaddig, amíg ki nem ölik belőle az ideget. Az egy másik tészta."


Bocs, de totálban hülyeséget beszélsz, a gyökérkezelésnek épp a a lényege, hogy kiszedik belőle a szövetet meg az ideget.

2011. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!