Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz választás volt az...

Rossz választás volt az amalgám? Többi lent

Figyelt kérdés

most tömtek be életemben elöször egy fogamat.felul levő utolsó elotti fog.doktorno azt mondta, választhatok, ha esztétikust szeretnék, akkor az 3 és 5ezer kozott lesz, az amalgám ingyebes.

de mivel ezen a helyen van, o nem is javasolja a fehéret, mehet amalgámmal..

igy azt választottam.Szerintetek rosszul tettem?ki fog esni? ..


Ja, és az normális, hogy most fáj, igy tömés után, elotte semmi fájdalom nem volt ... ?


2011. dec. 15. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fog kiesni, az amalgám sokkal tartósabb, mint a fehér tömés, nekem volt 20 éves amalgám tömésem, amit nemrégiben cseréltek, mert korona jött a fogra.

Elvileg nem szokott fájni tömés után, talán túl nagy volt a lyuk és mélyen van a tömés, mindenesetre menj vissza, ha még holnapután is fáj.

2011. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem volt rossz választás. Nekem már 10 éve bírják. Nálunk ingyenes a fehér tömés is. Magánfogorvosnál voltál hogy fizetni kellett érte?
2011. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Körzetinél csak a látható helyekre ingyenes. Ha hátul van, akkor fizetős.
2011. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magánorvos amalgámmal sem töm ingyen. :)

Ahol használnak még amalgámot, ott a fehér tömésnél a különbözeti árat kell fizetni, az amalgámot meg támogatja a tb.


És nem volt rossz választás, ha esztétikailag nem zavar, de ez hátul ugye egyáltalán nem gond.


1 hétig még fájdogálhat, de ha nagyon intenzíven fájna vagy 1 hét után sem múlik el, akkor menj vissza.

2011. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. dec. 15. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!