Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon rossz érzés? Nincs...

Nagyon rossz érzés? Nincs tőle hányingered vagy valami?

Figyelt kérdés

Lesz fogszabim és nemsokára megyek a fogorvoshoz h megállapítsák,hogy milyen fogszabályzó kell (az biztos h állandó,de hogy mégis milyen) és azt hallottam h vmi kellemetlen dolgot nyomnak a szádba :S

Vagy mit csinálnak ott akkor?

Mit tesznek a szádba?

Van hányingered tőle?

Köszi előre iis :):):)


2010. jan. 30. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egy rózsaszín rágóízű (vagy málna vagy milyen) trutyiszerű anyagot kell kb egy fél percig a szádban tartanod, amit egy lapát segítségével nyomnak rá a fogadra. így vesznek mintát. Ki lehet bírni :)
2010. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aha értem köszi :D:)
2010. jan. 30. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Nekem ribizli ízű volt!;)
2010. febr. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

nekem meg műanyag ízű :D

és ma rakták fel :)

2010. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
57%

Szia

Nekem 1 éve tették fel.

Semmit nem tesznek a szádba max egy szájterpeszt=D

Nekem nem volt hányingerem,őszintén,semmi bajom nem volt vele,bár volt előtte éjszakaim. Amugy annyit csinálnak hogy a fogadra tesznek ijen sok réteget(ragasztórögzítő stb) aztán ragasztó ami kcisit keserű de semmi különös,rányomják a "tappancsot" és ennyi :D

A két hátsó fpgra egy gyűrűt tesznek fel,az lehet kellemetlen,de nem fáj!

2010. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előttem írónak: nem mindenkinek kell gyűrű a hátsó fogaira.

A kérdésedre válaszolva pedig: egy ilyen gyurma szerű anyagot raknak, egy lapátszerűség segítségével, a szájpadlásodra végig, ami a fogaidat is éri, ill a nyelved alá, hogy alulról levegyék a mintát. Ez egyénien változó, ki-hogy bírja. Úgy értem, fájdalom egyáltalán nincs, viszont a hányinger változó. Ugyanis van, akinek ha már hátul is csinálják a fogát, hányingere van. De pl nekem nem volt.

A minta azért kell, hogy jobban lássák a fogaid, jobban tudják szabályozni, mert ha megszilárdul az anyag, azután rendesen megkapják a teljes fogsorod. És később azt majd haza is viheted, összehasonlítva a különbséget. :)

2010. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat megnyugtattatok :):)

és a fogszabisoknak sok szerencséét :):)

még1× köszíí.

2010. febr. 3. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!