Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Másnak is ilyen nagyon fájt...

Másnak is ilyen nagyon fájt mikor nőtt a bal alsó bölcseség foga? A felsők még a nyáron kinőttek de nem fájt így. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 02:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt.


Hány éves vagy amúgy? :)

2012. febr. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
19 és fél
2012. febr. 21. 08:46
 3/17 anonim ***** válasza:
vegyél be fájdalom csillapítót !! én egy hétig majd meg őrültem annyira fájt! üdv a klubban!
2012. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Teljesen veled egy cipőben járok. Nekem nem fáj csak ha baszogtatom, hálistennek. És még az ínyem is bevan gyulladva. Probléma mentes bölcsességfognövesztést kívánok ! :D
2012. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, milyen érzés, ha az alsók jönnek, ugyanis nekem nem nőttek ki, eldőlve fekszenek az ínyem alatt mélyen. Amikor a felsők jöttek, azok eléggé fájtak, főleg jobb oldalt. Nekem ki fogják szedni a szájsebészeten az alsókat. Mondta a dokim is amúgy, hogy az alsókkal mindig csak a baj van. Én 26 vagyok.
2012. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nekem 3 bölcsességfogam is kijött, de egyik sem fájt! viszont nem nőttek ki teljesen, de semmi gond nincs velük. a fogorvosok szerint a b.fog nem igazi fog. nem veszt az ember velük semmit ha nincsenek.
2012. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Azért fáj, mert nem tud magának "utat törni" az ínyeden keresztül. Menj el egy fogdokihoz, érzéstelenít, tesz egy kis bemetszést az ínyeden, hogy megszűnjön a feszülés és ki tudjon bújni a fog.
2012. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Bloodbunny21 válasza:
Szia! Én egy végzős fogtechnikus tanuló vagyok, úgyhogy van némi belelátásom a dologba. Ha nagyon fáj,mindenképp nézesd meg dokival, röntgeneztessétek meg,mert lehet, hogy rossz irányban van a fog tengelye, és nem tud kinőni (mondjuk nekifeszül az előtte lévő fognak). Ilyenkor szájsebészeten kiszedik és sokkal kevesebb fájdalommal megúszod az egészet. Nekem is húzni kellett,ahogy kinőtt, igaz az felső volt, kisebb gyökerekkel, de egy perc alatt kint volt, és nem is fájt különösképpen utána. Ha nem olyan vészes a fájdalom, vagy már gyógyulófélben van az ínyed, akkor a cserszömörcés szájvizet tudom ajánlani, az segíti a gyógyulást és fertőtlenít. Párszáz forintért lehet kapni patikában vagy dm-ben. Jobbulást kívánok!
2012. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Én szintén megküzdöttem a bölcsesség fogaimmal. Nem tudtak kibújni, hol fájt, hol nem. A végén elmentem a Mária utcai szájsebészetre (Bp., Mária utca 52), ahol végre először valakinek eszébe jutott, hogy megröntgenezze, és szemrevételezze a fogak fekvését. Mindet ki kellett húzni, mert egyik sem volt olyan állapotban, hogy hosszú távon számítani lehetett volna rájuk. A műtét kettesével történt először 5 perc alatt, majd a komolyabb 15 perc alatt lezajlott, és végignevettük az egészet a dokival. Őket csak ajánlani tudom, mert ügyesek, és TB-alapján ingyen van! Még a panoráma-röntgen is.
2012. febr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
A fogtechnikus válasza korrekt. Nekem ugyanez volt a baj, csakhogy a szájsebész helyet a sintér orvos kiszedte így alól egy fogóval minden sebészkedés nélkül.
2012. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!