Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mindenkinek büdös a szája...

Mindenkinek büdös a szája reggelente? Ez miért van?

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Igen, szerintem mindenkinek. Gondolom azért,mert be van zárva egész este, és nem levegőzik. Szerintem természetes dolog.
2009. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Mindenkinek van egy bizonyos szájszaga reggelente. Vagy erősebb, vagy alig érezhetően, de valamennyi mindenkinek van. Ha rendszeresen tisztán tartjuk a fogakat, nyelvet /vagyis a szájat/ és este nem zabizunk be némi vöröshagymát, nem lesz erős a szájszag. Illetve egy esetben bármit teszünk is ellene, napközben is és reggel is butító szájszag terjeng, ha ugyanis valamilyen emésztési probléma van, aminek következtében nem zár normálisan a gyomorszáj. És hogy miért van normális esetben is némi szájszag? Mert éjszaka nem eszel, nem iszol, többnyire csukva van a szád és ennek következménye a szájszag.
2009. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Igen, de ez nem a levegőzés hiányából adódik, mert van sok ember, akik nyitott szájjal aludnak. Az ok valami biológiai folyamat lehet, amit majd valaki leír, aki ért hozzá, én nem vagyok szakértő.
2009. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Mert erjed a nyál a szádban.
2009. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Azért mert nem eszel, iszol és a baktériumok elszaporodnak a szádban.
2009. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ezen már én is sokat lamentáltam,pl,amikor filmekben látom,hogy fölébrednek reggel a szerelmesek,és csókolózni kezdenek:nekem mindig az jut róla eszembe,hogy nem zavarja őket egymás szájszaga??!!

S mivel a problémakört már elég rendesen körbejártam,azt is megállapítottam,hogy a kutyáknak és macskáknak is büdös a szája egy hosszabb zárt időszak után...A gyerekeknek viszont nem,hacsak nincs rossz foguk,akkor viszont az ő szájuk is nagyon büdös tud lenni!

Gondolkoztam azon is,hogy az ősembernek vajon volt-e szájszaga,de ott már elég összetett a dolog,ugyanis az,hogy mit tartunk büdösnek,az tanult,szerzett dolog,lehet,hogy ők nem is tartották rossz szagúnak,meg hát,lehet,hogy nagyon nem is csókolóztak...

Na,szóval a lényeg: szerintem mindenkinek van reggel szájszaga,kinek-milyen,és nyilván az is változó,hogy ki melyiket érzi kellemetlenebbnek! Az viszont nagyon rosszul lett "kitalálva",hogy a saját szájszagunkat,rossz lehelletünket nem érezzük meg sohasem!

2009. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

hüh az ősembernek szerintem borzasztó büdös lehetett a szája, legalábbis a mai büdös-mérce alapján. azok a fura, talán alig megsütött húsok :S

nálunk a két macskának is tök külnböző szagú a szája, egyikük mindenféle kaját megeszik, a legolcsóbb konzervet is, a másik meg csak különleges tápot kaphat, neki mérföldekkel kellemesebb a szája szaga :))


én is a baktériumokat tudom a reggeli büdösségre.

2009. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Úgy tudod megnézni, hogy milyen szaga van kb a szádnak (nyáladnak), hogy a csuklódat megnyalod, és megvárod, hogy megszáradjon. Egy magazinban olvastam, és nekem bejött!
2009. jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen! És ezért , minden reggel irány a fürdőbe fogat mosni!:)
2009. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is a szellőzés hiánya lehet, a nyál állaga válzotik,baktériumok, vastag trutymó,ez ami jellemző reggel,rossz szájíz,és ritka förtelem büdös a szám,meg ragad belül,pedig este lefekvés előtt szoktam mentolos rágóval zárni a napom,ami ugye tisztitja is a fogakat,meg visszaáll a száj ph-ja,de mégis van reggel. A másik magyarázat meg hallottam olyat is,hogy az atkák okozzák.Ez nem biztos,de az atkák hámlasztanak valamit,és az a szájban is összegyülhet. Én reggel mindig fogmosással indítok,mert olyan elviselhetetlen még saját magam számára is.
2010. szept. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!