Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS! Ez fertőző? Mit tegyek...

SOS! Ez fertőző? Mit tegyek vele hétfőig? Csak komoly válaszolók írjanak!

Figyelt kérdés
Az ínyemnél már 4napja van valami kis izé. Úgy néz ki mint egy pattanás és nagyon fáj. Pár napja voltak a szájpadlásomon is ugyan ilyenek. Lehet hogy ez fekély? Olvastam róla, néztem képet is, és pont olyan, csak kicsi kb gombostűfejnyi. Szedek 1hete pajzsmirigy gyógyszert. Lehet ez annak a mellékhatása? Mert a szedés elkezdése utáni 3. Napon jöttek ki a szájpadlásomon. Ráadásul egyszerre kettő (azok már elmúltak)és most meg az ínyemnél. Hétfőn megyek a háziorvoshoz, de addig is tudtok valami tanácsot adni? Ja, és a fő kérdés, hogy ez fertőző-e? Tehát a párommal nem nagyon kéne csókolózni, vagy most már mindegy? 20/L

2012. ápr. 7. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

afta. Kérj a gyógyszertárban ecsetelőt.

Igen,alkaphatja más is

2012. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szombaton nem igazán van gyógyszertár. Maximum ügyeletes, de az is 20km-re innen.
2012. ápr. 7. 13:51
 3/12 A kérdező kommentje:
Olvastam hasonló kérdést, ott azt írták nem fertőző. Most akkor melyik?
2012. ápr. 7. 13:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Aphta. Kis kerek, sárgásfehér lepedékkel borított fekély? Nos, az gyógyszerrel 1 hét, gyógyszer nélkül 7 nap kell, hogy elmúljon. Ha van otthon Neomagnol tablettád, 1/4-et oldjál fel 2 dl. vízben, és azzal fertőtlenítheted a szádat.
2012. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg a gyógyszer tájékoztatóját. Sajnos soknak van ilyen mellékhatása. Szerintem nem fertőző. A herpesznek mások a tünetei.
2012. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vagy kamillateázd - míg megfelelő gyógyszerhez nem jutsz!
2012. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kis kerek, sárgásfehér lepedékkel borított fekély?igen,pont ilyen.Nincs itthon ilyen gyógyszerem. Akkor marad a kamillás tea. Olvastam a betegtájékoztatót-többször,hátha nem láttam meg valamit- de nincs semmi ilyesmi írva. Egyébként Letroxot szedek.
2012. ápr. 7. 14:17
 8/12 anonim ***** válasza:
én 18 éves vagyok ugyanezt a gyógyszert szedem és én végig olvastam már jó párszor a betegtájékoztatót és mivel az ugyanazt a hormont pótolja ami neked hiányzik ezért nincsenek mellékhatásai
2012. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor mitől lehet? :/ nem iszok senki után,meg nem eszek ugyanazzal az evőeszközzel sem :(
2012. ápr. 7. 15:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokaknak dió evésnél jön ki, gyakran menses előtt, vagy felső légúti megbetegedésnél jelentkeznek, lelki feszültség /vizsga időszak/, fokozott fizikai megterhelés is elősegítheti az aphták kialakulását, azáltal, hogy a hám regenerációs készsége csökken.
2012. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!