Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre először, hogy van egy kis fogkövem, de nem tudom mitől alakult. Aztán már ott tartok, hogy nem kis fogkövem van, nem egy fogamnál. Ráadásul most vettem észre, hogy már sárgulnak is rendesen a fogaim! Annyira igazságtalan ez az egész, mert ha azt mondom, chips, csoki, tea, kávé stb fogyasztó vagyok és egy héten egyszer mosok fogak, akkor oké!!! De reggel, délután, este meg van a fogmosás, már csak azért is, mert utálom, ha nem friss a szám! Másik meg... Ásványvizet szoktam inni és nem teázok, kávézok...:( Mi a teendő most?
2012. ápr. 12. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Fogselyemet is használsz? A fogmosás nem elég.


Persze nem árt évente elmenni leszedetni a fogköveket, annak is kialakul aki rendesen ápolja a száját. fogait.

2012. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem használok fogselymet. Komolyan, én azt nem is tudtam, hogy ajánlatos... Kellemetlen amúgy a használata? Az a baj, hogy jelenleg nem tanulok és nincs bejelentett munkahelyem, ez egy aktuális állapot, nem marad így, de magyarul nem ingyenes a fogorvos.:(
2012. ápr. 12. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Segíthet az elektromos fogkefe használata is. Egyébként alkati kérdés (is) a fogkövesedésre való hajlam, sok múlik a nyál összetételén stb.
2012. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kellemetlen a fogselyem használata, főle ha viaszoltat veszel, én minden nap használom.

Amúgy SZTK alapon szájhigiénián ingyenes a fogkőleszedés évente egyszer, menj el és rendbehozzák.

2012. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A havi egészségügyi hozzájárulást sem fizeted?
2012. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fogkő, a megkövesedett lepedékből alakul ki, de függ a nyál összetételétől is, és attól is, ha nem rágsz keményet, csak agyonfőzött ételeket eszel. Tanulj meg helyesen fogat mosni, ehhez használhatsz lepedékfestő tablettát is /plakk festő/. Ha fogmosás előtt rágod szét, és a nyáladdal összekeverve elkened a fogaid felszínén, akkor a régebbi lepedéket lilára, a friss lepedéket rózsaszínűre festi. Ha fogmosás után csinálod mindezt, kontrollálni tudod vele, hogy jól mostál e fogat. Addig kell fogat mosni, ameddig ez a festék le nem jön a fogaidról.
2012. ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Fogselymet és ezt a festéket hol érdemes venni?
2012. ápr. 13. 11:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogselymet DM-ben szoktam, talán ott van ilyen festék is.
2012. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!