Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs semmi jövőképem és...

Nincs semmi jövőképem és teljesen kétségbe vagyok esve!?

Figyelt kérdés
Már évek óta elterveztem a jövőmet, legalábbis azt, hogy mi lesz érettségi után. Köszönhetően a k.urva változtatásoknak most fogalmam sincs!!! Pedig nekem ez iszonyúan fontos volt, hogy legyen valami elképzelésem! Teljesen kétségbe vagyok esve, heti szinten vannak órákig tartó hisztijeim, mert a szüleim nem mutatnak hajlandóságot, hogy bármiben is segítsenek, persze az öcsémet nyomják előre, engem meg leszarnak, mert hogy 'én jó tanuló vagyok, nekem nem kell segíteni'. Mindenkinek a környezetemben segítenek a szülei, minden követ megmozgatnak, kapcsolatokat szereznek, nekem meg senki sem segít!! Nem bírom ezt tovább, folyamatosan kétségbe vagyok esve, akkor is mikor nem mutatom!! Próbálok én is tenni a jövőmért, de nulla segítséggel 18 évesen tök tapasztalatlanul mit tehetnék???? Ha nem változik a helyzet és nem találok egy kis reményt a normális jövőre, akkor bele fogok rokkanni ebbe, nem bírom tovább!!
2012. jan. 15. 01:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Légyszíves, nagyon kérlek írjatok valamit, bármit!!! Nincs semmi támogatásom, senki akivel meg tudnám beszélni a gondjaimat, főleg nem az ilyen jellegűeket, szégyen, hogy már itt kell segítséget kérnem, de tényleg nincs senki!!!
2012. jan. 15. 01:15
 2/11 anonim ***** válasza:
Mit szerettél volna korábban? Mitől félsz pontosan? Mi az, ami érdekel?
2012. jan. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Közgázt tanulok gimiben. És közgázos egyetemre szerettem volna menni, így viszont semmi esélyem. Egyébként nem vagyok jó se ebből, se közgázból, de még ez tűnt a legjobb megoldásnak. Magyarból és nyelvekből vagyok maximum jó, de csak be tudom magolni az anyagot, semmi kreativitás nem szorult belém. Viszont nagyon szorgalmas vagyok, rengeteget tanulok, bár lassan semmi értelme. Mit tanulhat/dolgozhat egy tisztességes, szorgalmas fiatal ha véletlenül nem kiemelkedően jó semmiből????
2012. jan. 15. 01:41
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni, hogy se közgázból se matekból nem vagyok jó.
2012. jan. 15. 01:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen meg tudlak érteni. De biztos te is jó vagy valamiben. Gondolkozz el azon,h mi az amit igazán szeretsz csinálni és próbálj meg arra öszpontosítani. Ha nem szereted a közgázt,akkor még nem késő változtatnod.Pl én a jövőbeli szakmámban látom a jövőm és úgy érzem,h egéssz életemben azt akarom csinálni.

A szavaidból úgy vettem ki,h nagyon jól jönne neked egy barát. Ha esetleg van kedved beszélgetni erről v bármiről,akk írj privit. És fel a fejjel! 21/L

2012. jan. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te. Eldöntöttem, hogy most már nem az alapján fogok egyetemre jelentkezni hogy milyen szak érné meg, mert a mai M.o-n ez a szám erősen a 0-hoz közelít. Azt válaszd, ami érdekel és abban próbálj a legjobbak között lenni és akkor lesz munkád. Azokat meg sz..d le, akiknek diplomájuk sincs de minden topicba beleírják, hogy büfészak. Inkább lelkesen küzdj meg az elhelyezkedésért, mint hogy örök életedben azt csináld, ami nem érdekel, pl. dögunalmas makroökonómia, stb.
2012. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek! Azt csináld, ami tényleg érdekel, legyen az bármi, csak így tudsz kiemelkedni a tömegből. Legfontosabb, h tanulj, amíg csak tudsz, add be több helyre a jelentkezési lapot, aztán majd kialakul vmi.

Ne keseredj el, még semmi nincs elveszve, tűzd ki a célod és valósítsd meg! Csak rajtad áll, ne foglalkozz a szüleiddel, mutatsd meg nekik, h talpraesett vagy! Sok sikert! ;-) 24/L

2012. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a mérnöki pályát javasolnám, de ha úgy érzed, az magas neked, akkor menj tanárnak. Fizikatanár, matektanár stb., ezekből hiány van, garantált állás nyugdíjig, és nem kell hozzá einsteinnek lenni, hogy elvégezd a szakot.
2012. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

01:41


"csak be tudom magolni az anyagot, semmi kreativitás nem szorult belém"


PhD-től lefelé az embernek semmi szüksége a kreativitásra, de még PhD-ként sincs sok.

2012. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Napirai11 válasza:

Szia Kérdező!

Semmiképp nem keseredni el,auu, angolul jutott eszembe, amit mondani akarok. Szóval, ne keseredj el, a beírásodból az jött le, hogy nincsen barátnőd, akivel meg tudnád beszélni a problémáidat.

Neked kell kitalálnod, hogy mi érdekel, miben találod meg a hivatásodat, ennek szívből kell jönnie, ebben senki nem fog tudni neked segíteni.

Ha gondolod, én szívesen beszélgetek veled ha írsz erre az e-mailcímre: szanna@chello.hu

Üdv: 29/N

2012. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!