Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan aki 25éves vagy az...

Van olyan aki 25éves vagy az alatti és már műfogsora van?

Figyelt kérdés
milyen? meglehet szokni?sajnos nagyon úgy nézki hogy énis így járok, bárhogy mosom kezeltetem a fogaim, csak romlanak, romlanak..fogynak a sok húzástól........valami genetikai dolog állítólag, kivizsgáltatni már nemtudom megcsináljam e..annyit szenvedtem vele már egész kiskorom óta hogy már nem bírom..havonta járok, mindig sírva jövök haza, ráment kb az egész életem, emiatt vagyok depressziós...a fogorvosom mondta hogy mérlegeljek, és ha nem akarok szenvedni akkor a maradékot kihúzza és műfogsor..
2012. máj. 18. 12:00
 1/6 A kérdező kommentje:
kiegészítés: nem szültem még. (gondolom ez lényeges infó lehet..sokaknak az miatt romlik)
2012. máj. 18. 12:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogorvosi asszisztens vagyok, és igen, láttam már kivehető fogsort viselő 18 évest is. Azonban azt ajánlom, ha lehet, tartsál meg 1-2 fogat, hogy ne teljes fogsort kelljen csinálni, hanem részlegeset. Az kapcsokkal van erősítve a még meglévő fogaidhoz, és jobban tartanak, és a megszokása is könnyebb.
2012. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

25 vagyok,és lassan nekem is az kell,mert hiába csinálok bármit,romlanak,ki kell huzni.

Eddig szerencsére az elsők jók voltak,de most az is elkezdett nagyondurván romlani,és nem tudok mit csinálni,fogorvos sem :(

Én sem szültem

2012. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok, mint te. Hiába mosom napi négyszer, mellette használok szájvizet is, így is gyorsan romlanak. 20 éves vagyok, 3 fogam hiányzik, a 4 első fogamon korona van. Mellette még 5 fogam van betömve. Nekem "csak" a felső fogsorommal van gond, de ott 1-2 kivételével az összes rossz. Egy gyerekkori betegség miatt ilyen, most épp normálisan néz ki, hála a fogorvosnak, de 10 éven belül valószínűleg szükség lesz műfogakra is. Nem örülök neki, de még mindig jobb érzés műfogakkal élni, mint szuvas-letört fogakkal.
2012. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgylátszik,én még "szerencsésebb" vagyok.29 éves vagyok 2 hiányzó foggal,5 tömött,ebből 2 gyökérkezelt.
2012. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is esedékes lesz hamar...most 24 db fogam van, abból 3 kb. hibás, egy menthetetlennek tűnik. Én is kétségbe vagyok esve, pedig mániákusan ügyelek a szájhigiéniára.

Úgyhogy barátkozom én is a gondolattal.

23N

2012. júl. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!