Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti reggeli előtt vagy után...

Ti reggeli előtt vagy után mostok fogat?

Figyelt kérdés
Szóval felkeltek, fogat mostok és reggeliztek, vagy felkeltek, reggeliztek és fogat mostok?

2012. jún. 14. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Utána.
2012. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Előbb a reggeli...


Hiszen fogmosás nélkül csak nem indulok már el... És mivel reggelizni felkelés után szoktam (azt esetleg a mosakodás és öltözködés előzi meg), így előtte feleslegesnek tartom.

Persze aki reggeli csókparádéval ébreszti a párját, az inkább mosson reggeli előtt, de utána is, hogy délig tiszta legyen...

2012. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Régebben, úgy kb. 25-30 éves koromig reggel kétszer mostam fogat, amikor felkeltem és miután megreggeliztem. (Ilyenkor persze a felkelés utáni fogmosás , csak enyhe volt nem "sikáltam agyon", csak felfrissítettem a leheletemet) Mostanság már csak reggeli után. És Te?
2012. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jééé.. akkor én vagyok az egyedüli, aki reggeli előtt mossa. De fura! :)
2012. jún. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
utána.
2012. jún. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Előtte, de ha olyat eszek, akkor utána is.
2012. jún. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
utána.
2012. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
utána, ha előtte mosnám, egyrészt elrontanám a reggeli ízét (még fogkrémes íze lenne a számnak), másrészt, akkor minek mostam fogat, ha rögtön bele is megy a kaja?
2012. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én előtte szoktam. Egyrészt olvastam több helyen is, hogy az éjszaka termelődött nyelven meg a szájüregben lévő bacis réteget el kell távolítani még reggeli előtt.

Másodsorban meg étkezés után várni kell 40-50 percet a fogmosással, ekkor meg már elindulok otthonról.

Harmadrészt, ha otthon is töltöm az egész napomat, akkor is reggeli után 1-2-3 óra múlva éhes leszek, megint ennem kell valami tízórait, utána meg már az ebéd jön hamarosan, közben még teázni is szoktam, nem lenne értelme megmosni, hiszen hamarosan úgyis ennék. Ilyenkor, tehát ha otthon vagyok, azonban ebéd után meg szoktam mosni, persze min. 40 percet várok. Ebéd után már nem szoktam éhes lenni estig. Persze így is előfordul, hogy eszek valamit addig.

2012. jún. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja, és nekem nem rontja el a reggeli ízét. Én nagyon alaposan öblítek, 2,5-3 pohár vízzel, és csak enyhe mentolos ízű fogkrémet használok. Nem is bírná a szám az erőset, szétmarná teljesen.

Meg mire elkészítem a reggelit, felöltözök, teszek-veszek, esetleg sminkelek ilyesmi, eltelik 10 perc, negyedóra már egyáltalán nem érződik reggeli közben a fogkrém íze.

2012. jún. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!