Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Implantátum?! Nem biztos,...

Implantátum?! Nem biztos, hogy akarom.

Figyelt kérdés

Nagyon arra hajlik a dolog, hogy implantátumot kellene csináltatnom a bal felső 5-ös fogam helyére. Ódzkodom tőle 2 okból:

1. Egyszer úgyis el fogom veszíteni az összes fogam. 26 éves vagyok, és már 4 fogam hiányzik, szinte mindegyik tömött, nagyon rossz géneket örököltem. Szóval egyszer úgyis kis fogják húzni mindet, és akkor jöhet majd a protézis. Nemde? Na most, ha lesz egy beültetett fogam, az a későbbiekben nem fogja majd zavarni a protézist? Tehát lehet majd 40-50 év múlva protkóm úgy, hogy van beültetett foggyökerem?

2. Olyat is hallottam, hogy ha van az embernek 2-4 beültetett foga, akkor nem kell a protézis, mert ezekre a műgyökerekre lehet kivehető fogpótlásokat (hidakat, gondolom) tenni. Ez még szimpibb, mert ha lehet választani a hidas megoldás (amit implantátum tart), vagy a kivehető protkó közül, akkor a hidat választom, naná. Ti is hallottatok ilyenről, létezik ez?

Tehát vágjak bele a fogbeültetésbe, vagy a későbbiekben okozhat ez még gondot?



2012. jún. 18. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a második verziót ismerem. A későbbi koronát, ezekre az implantátumokra tudják rögzíteni, ami ettől stabilabb lesz.

Az egyetlen negatívum, amit hallottam az implantátumokkal kapcsolatban, hogy van akinek a szervezete nem tolerálja, így nem mindenkinél lehetséges ez a megoldás.

2012. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az implantátum egy nagyon jó dolog, hiszen az állkapcsodba csavarozzák be, 4 darabra, ha jól vannak elhelyezve, a teljes fogsor rögzíthető, csak ez komoly pénz. viszont ha már most implantátumot csináltatsz, megosztható a költség, valószínűleg a technika fejlődésével egyre olcsóbb lesz. Kezdetben 300 volt egy implantátum és be kellett feküdni 3 napra. Most 80 körül van és délután hazajöhetsz.

Ha eleve erre alapoznék hogy később úgyis meg akarom minden csináltatni, rákérdeznék a fogorvostól, hogy a két oldali 5ösre képes e rögzíteni a fogsort, milyen távol legyen egymástól a két implantátum.

2012. jún. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, implamtátumra nem kivehető, hanem rendes"beépített " fogsort lehet tenni, vagy hidat, jobb mint az eredeti:D
2012. jún. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki kihúzatta az összeset és megcsináltatta így. Kb 1 millába került, de nagyon szép lett a végeredmény, a fogaival többet baja nem lesz.
2012. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

És az implantátumra hogy csinálnak "beépített" hidat? Gondolom, lecserélik a felépítményt, és akkor nem csak 1 fogat készítenek el, hanem 2-3at, amennyi kell. Jól gondolom?

És azt is jól gondolom, hogy ez jóval drágább, mint a normál híd? Mennyivel?

2012. jún. 18. 17:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mintha most a saját fogadra raknának hidat. Hisz az is a "saját" fogad, benne van az állkapcsodban, stabil.
2012. jún. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyszer hallottam egy jó hírű (errefelé, kelet-mo), elég borsos áron dolgozó fogorvost beszélgetni erről egy páciensével. Bent voltak a rendelőben, én meg a váróban, de hallottam. És ott mintha azt ecsetelte volna a doki, hogy implantátumra hidat tetetni nagyon drága dolog - mondta ezt úgy, hogy nála az implantátum kb 180E, akkor ehhez képest mennyire lehet nagyon drága az a beültetésre kerülő híd?

Ezért kérdem. Ha valaki tud pontosan, légyszi írja meg!

2012. jún. 18. 18:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 29 vagyok és nekem most lesz két implantációm,annyi a különbség,hogy nekem két szoló foghiány(a 2 alsó hatos)van,tehát 2 implantátum "hiperszuper kedvezményesen" koronával együtt lesz 240E+ lehet,hogy az egyiknél csontpótlás +40E-ért.Ha híd kéne az egyiknél,akkor az még +2 korona,annyagtól függően 34-90E között lenne.
2012. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van ennyi fogatlan ember Magyarországon,mert nagyon drága a fogpótlás...,a mai keresetek mellett kinek van 180-240 e ft-ja,egy implantátumra????
2012. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Végül megúsztam csontpótlás nélkül,így 120E darabja,mégse 180-240.
2012. aug. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!