Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Általában mikor kell gyökérkez...

Általában mikor kell gyökérkezelés? Nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés

2 fogamat kéne kezelni..egyiken kisebb lyuk van.Hidegre melegre nem érzékeny.csak érzem h nem egészségesek mert ugye az egyik lyukas a másikon meg cserélni kellene a 10 éves tömést.

Babár várok és rettegek a gyökérkezeléstől..lehet h elkerülhetem?


2012. aug. 29. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem volt fájdalmas a gyökérkezelés, a doki folyton kérdezte, hogy nem fáj-e, mert akkor ad egy újabb érzéstelenítőt. Abban az esetben csinálják, ha nagyon mélyen van a lyuk, elérte a gyökeret. Felírt fájdalomcsillapítót, ha szükség lenne rá, de nekem utána sem fájt. Hány hetes vagy? Mert a 12. hét után már inkább adhat fájdalomcsillapítót, ha még nem töltötted be, érdemes csak megnézetni vele, hogy mi lehet a gond (bár röntgen nélkül nem tudom ,mit tud majd kezdeni). Ha nem okoz gondot, szerintem ne most cseréltesd a tömésed, hanem majd szülés után, a lyukasat betömik, van kismamáknak való érzéstelenítő, csak szólj előtte a dokidnak (ha még nem látszana). Fogkövet érdemes leszedetni, hogy megúszd az ínyproblémákat, az nem fájdalmas.
2012. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat! 11 hetes vagyok! Mindenképpen megkeresem az orvost és beszélek vele és elmondom h rettegek amiről nem tehetek.

Függ a lyuk méretétől h kell e gyökérkezelni?

2012. aug. 29. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem a lyuk méretétől függ, hanem attól, hol helyezkedik el. Én még terhesség előtt voltam, így nálam folyamatosan ellenőrizte közben röntgenen, hol tart. Mivel terhesség alatt nem lehet röntgenezni, nem tudom, ebben az esetben hogy csinálja, kérdezz rá nála. És a fogkőleszedést kérd, ha magától nem csinálná, én a 2. trimeszterben mentem el, addigra már fájt az ínyem, de miután leszedte a fogkövet, az is rendbe jött. terhességnél sajnos a hormonok hajlamosak ínyvérzést/gyulladást okozni. Ne félj, biztosan vigyázni fognak rád és csak a legszükségesebbeket végzik el, amik nem várhatnak a szülésig!
2012. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat! fogkövem szerencsére soha nem volt és most sincs sztem!

egyébként ha gyökérkezelni kellene akkor inkább húzassam? nem szeretném a erős fájdalmakat kéne így átélnem..

2012. aug. 29. 16:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy hogy ki akarod húzatni a fogad? A gyökérkezelés pont azért kell, hogy megtartsd ameddig csak lehet. Ma már fájdalommentes az eljárás, injekciót fogsz kapni, semmit nem lehet belőle érezni.

DE mivel azt sem tudod mit kellene csinálni felesleges félned, ha nem fáj, akkor valószínű csak sima tömésed lesz. A meglévő tömést nem tudom miért kell cserélni, de ha nem fáj most akkor azt sem kell gyökérkezelni.

2012. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

35 éves vagyok. nem fáj a fogam..de érzem h szuvasodik a tömés alatt azért szeretném cseréltetni tömést.

akkor miért mondják h nagyon fáj a gyökérkezelés? vagy ott béna a doki?

2012. aug. 29. 18:54
 7/10 anonim ***** válasza:
1-es, 3-as vagyok: engem annak ideján azzal riogtott a nagymamám, hogy a tömés iszonyatos fájdalom. Rettegtem is elmenni, míg rátaláltam egy tündéri fogorvosra, akihez úgy megyek, mint a kávéházba ;) Ő nem foglalkozik gyökértöméssel, ezért elküldött egy kollégájához, aki abban jó és mivel ő ajánlotta, tökéletesen megbíztam benne. Ő mondta azt, hogy a gyökérkezelésnek nem kell fájnia. Ha éreznék bármit, szóljak, ad érzéstelenítőt. Szerintem csak a fogorvos felkészültségétől és jóakaratától függ, hogy milyen az egész kezelés. De szerintem beszéld meg vele, mi az amit most sürgősen meg kell csináltatnod, mert ilyenkor terhesség alatt nem nyomhat tele érzéstelenítővel. Ha nem muszáj és kibírja még a fennmaradó 29 hetet a fogad, akkor érdemesebb várni vele a szülés utánig. Ne aggódj, előbb beszéld meg a fogorvossal ,majd megmondja mit kell csinálni a fogaiddal, ráér-e és lehet, hogy most nem is fogja piszkálni, ha nem muszáj. Húzatni nem érdemes, mert ha nem pótolod másik foggal a kihúzottat, akkor deformálódhat a fogsorod és akár a többi is romlásnak indulhat.
2012. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

annyira aranyos van tényleg! nagyon szépen köszönöm! egyébként meg ma voltam a dokinál és jövő csütörtökre kaptam időpontot.nagyon félek még mindig..de szeretnék túl lenni rajta..mivel tudom h a rossz fog miatt koraszülés is lehet..meg még rosszabb is..

de a gyökérkezelést próbálom kikerülni..betegesen rettegek tőle..pedig még sosem volt..

2012. aug. 30. 17:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Fogászaton dolgozom, szóval állíthatom, hogy magánrendelőben, ma már nem fájdalmas a gyökérkezelés. Gyökértömés után lehet érzékeny pár napig és ennyi, de ahogy mondtam, még az sem biztos hogy gyökérkezelni kell a fogad, ha időben észreveszed akkor sima töméssel még megúszható. Fogkövet is szedess le, de ezt az orvos majd mondja. Ilyenkor főleg oda kell figyelni a szájhigiéniára, mert az íny gyulladás terhesség alatt elég gyakori.
2012. aug. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó a megnyugtató válaszodat!!!:)
2012. aug. 30. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!