Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 4 bölcsességfog eltávolítása...

4 bölcsességfog eltávolítása egyszerre, altatásban. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Fogszabályzóm volt, de a fogaim elkezdtek visszamenni, így vette észre a fogorvos, hogy a bölcsességfogaim ferdén nőnek és azt mondta, ki kell húzni őket. Még egyik se nőtt ki. Több fogorvosnál is jártam, mindegyik ugyanezt javasolta. Altatásban csináltatnám egyszerre mind a 4-et, mert akkor csak egyszer kell szenvedni és a suliból se maradok ki olyan sokat. A szájsebész az altatáson kívül olyan kockázatokat is felsorolt, mint például az arcüreg megnyílása vagy idegek megsérülése. Valakinek csináltak már ilyet? Megéri a kockázatot akkor is, ha egyelőre nincsenek begyulladva és semmi panaszom nincs? Bármilyen tapasztalatnak nagyon örülnék. :)

2012. szept. 1. 11:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

nekem is ugyan ez volt mint neked,h mind a 4 bolcsessegfogamat ki kellett huzni,en nem voltam,olyan bator, hogy egyszerre kihuzza az osszeset,altatassal meg felek :/

elso fogkifuzasomnal:elmentem egy fogklinikara ott kihuztak a jobb alsot,erzestelenitessel.35 percig tartott. Masnapra kicsit beduzzadt fajt is, de alapozoval el tudtam tuntetni.mivel penteken volt ez az egesz huzas, ezert mar hetfon tudtam iskolaba menni.en 3-4 napig nem tudtam normalis kajat enni, ezert joghurtokat ettem.fajdalomcsillapitokat szedtem

A masodiknal: mar a honved korhazba mentem, ott nagyon gyors es profi szajsebesz csinalta mert 20 perc alatt megvolt, ennel nem is duzzadt meg csak kicsit erzekeny volt, itt tudtam mar normalis kajakat enni.ezt is penteken huztak ki es hetfon mar tudtam is ,menni iskolaba.

Igy ,mar 2-n tulvagyok, es maradt meg 2:/ az egyszerre fogom kihuzatni h tul legyek mar rajta.:D

En a helyedbe nem huzatnam ki egyszerre de te tudod.

2012. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem a doki is azt ajánlotta, hogy egyszerre csináljam, mert akkor hamarabb túl vagyok rajta. Így is, úgy is fájni fog, és azért szerintem ahhoz is kell bátorság, hogy miután kihúztak egyet és végigszenvedted a fájdalmat, utána visszamenj a következőért. Az altatási kockázat meg nagyon kicsi. Inkább az ideg megsérülésétől félek, de annak mindegy, hogy altatásban csinálom-e vagy nélküle és hogy hányat húzatok ki egyszerre. A fogorvos szerint egy hét múlva mehetek suliba, de ez is változó, úgy tűnik, neked hamarabb lement a duzzanat, és olyanokat is olvastam, akik két-három hétig ki se tették a lábukat otthonról. Még egyszer köszönöm, hogy írtál, és sok sikert kívánok a következő foghúzáshoz. :/ :)
2012. szept. 1. 15:05
 3/11 anonim válasza:

koszonom . :D

Neked is sok sikert. Ne izgulj;)

2012. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De jó,hogy nekem csak tömni kelett a két alsót.
2012. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Hol fogják kihúzni? Ha még nem történt meg akkor elmondom az én tapasztalatom.

1 hónapja húzták ki mind a 4et altatásban. Én is úgy voltam vele ha külön megyek tuti nem veszem rá magam hogy még egyszer elmenjek.. meg egyszerre túl vagyok rajta, ill. nem kell ébren hallgatni hogy recseg a fogam.

felsőket simán kivették, alul kellett kicsit vágni, 1 óra alatt megvolt kórteremből-műtő-kórterem.

Reggel mentem 18kor meg már hazaengedtek.

Szerintem teljesen változó kinek mennyire dagad be az arca. Nyilván a korábbi hozzászóló 2 nap alatt jobban lett, de hát csak 1 fogát vették ki nem 4et. Mondjuk én rosszabbra számítottam és képzeld az első 4 nap kellett kataflan. 8óránként lehet elvielg bevenni megpróbáltam kivárni, amikor múlt a hatása és az új még nem hatott rettentő szarul voltam, de mikor hatott akkor normálisan.

Az altatás miatt 3 napig még a nyelés is fájt a cső miatt amit ledugnak de megéri szerintem.


Hétfőn volt a művét csütörtökön már nem kellett fájdalomcsillapító és péntekre elmúlt a fájdalom. ezt most ne úgy értsd hogy meggyúgyultam csak nem nyilalt megállás nélkül.


Az első 3 napba levest és krumplipürét, spenótót ettem. 3 kiskanál krumplipüré 45 perc volt. kiskanállal kell bepréselni a szádba mert kb. fél centire nyilik ki.. (szívószálazni szigoruan tilos, ahogy pl. pálinkával leöblíteni meg ilyen hülyeségek!!)


Kb. a hétvégén kezdtem kefirbe mártott kenyeret enni meg ilyesmiket.. 1,5 hét után mozdultam ki a házból, először rosszul is lettem, nem azért mert fáj hanem ert ugy legyengülsz abba hogy nem tudsz enni. de a 2. hét elején már esküvői vacsorán voltam, egyre többet tudtam enni és az erőm is visszajött.


Sportolni 1 hónapig szintén nem szabad! A 8-10. nap még kritikus akkor másodlagos "fertőzés" felléphet. (akkor ürül a bealvadt vér) szerencsére nálam nem volt gond.


Amiért pont nézegetem a topikot hogy még mindig nem tudom kinyitni a szám.. 2-3 cm.. két ujjam fér be.. egy sajtburger (a viszonyitás kedvéért) nagyon összenoymva fér csak be.. gáz. Állítólag tornáztatni kellett volna, feszegetni (nyilván óvatosan) mintha gyógytorna lenne, de én nem igen tettem és most félek hogy így marad, becsontosodik. Hétvégén kapok izomlazitó gyógyszert rá. Kezdek megijedni. De ha gyakoroltam volna nem lenne gond!


Az hogy ideg sérül, sajnos félő. Én nem is gondoltam volna rá ha anyukámnak más fogműtét után de pl. a moslygáskor húzódik a szája mert szűkre varrták.. áll. javítható de most nem ez a lényeg. Én 5 napig nem éreztem belül az arcom az érzéstelenitő miatt és szétharaptam, most csomó van ott remélem elmúlik, ill ha csücsőritek akkor húzódik kicsit de mindig megnyugtat a doki hogy ez nem gáz (és nem hazudik mert apukám..)


Amint látod van benne necces dolog, de összességébe nem bánom hogy egybe megvolt. Ráadásul maga az elvátolitás 1 óra és semmi lelki sokkot nem okozott.

(de a dejem 4 napig olyan volt mint Demi Moore állkapcsa.. de nekem nem lilult, kékült. kicsit zöldes volt)

2012. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ja, és persze 4 napig jegeltem folyamatosan mindkét oldalt. (hosszabb ideig nem is szabad) és mivel belázasodtam Dalacin antibiotikumot is kaptam, nehogy elfertőződjön.
2012. szept. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm! Hát, az biztos, hogy most nagyon megijedtem. A SOTE szájsebészeti klinikáján csinálják. Miért nem szabad szívószálazni? Én eddig mindehol azt olvastam, hogy csak úgy lehet enni. Nekem az orvos azt mondta, egy hét után jól leszek és semmi olyat nem mondott, hogy egy hónap után se leszek képes kinyitni a számat. Hát, mégegyszer köszönöm, és jobbulást neked! :)
2012. szept. 24. 18:03
 8/11 Rocco8 válasza:
100%

Sziasztok!

Leírom én is a tapasztalatomat. Fogszabályzóm volt 3,5 évig, akkor úgy látták nem kell kihúzni az alsó 2 bölcsességfogamat. 2 éve észrevettem, hogy az alsók torlódnak az első fogak.Az ínyemből még nem nőttek ki a bölcsfogak,de a doki azt mondta húzassam ki.1 év kellett, mire rávettem magam,de csak azért mert begyúlladt az egyik.A kajamaradék rendszeresen beette magát a két fogam közé.Akkor azt mondtam most eljött az idő.Magán fogorvos csinálta május végén műtéttel érzéstelenítővel.Akkorára dagadt az arcom, mintha betömtem volna egy zacskó negrót!Kb 1 hétig én is alig tudtam enni, aztán jobb lett, varratszedés és kész.Közben dalacint szedtem és Apranaxot.Múlt héten csütörtökön szedte ki másodikat,megint negro és megint alig tudok enni.Emellé társult,hogy a fél számat nem érzem,teljes érzéketlen, van szájzáram is,de az volt az elsőnél is.Csütörtök varratszedés,aztán már boldog leszek.Senkit ne riasszon el a kivetetés,vannak ennél szörnyűbb műtétek is a fogakra meg vigyázni kell!!! U.I.: én nem vállalnám be az altatást és, hogy egyszerre húzzanak!!! ááááááá

2012. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Rocco! :)


Túl vagyok rajta, úgyhogy gondoltam, elmondom a tapasztalatokat, hátha valakinek még szüksége lesz rá. :) Pénteken, vagyis 4 napja volt a műtét, kb. 45 perc alatt kihúzták mind a 4-et. A kórházban kaptam fájdalomcsillapítót, semmi nem fájt, de jegeltem egész nap és nyitogattam a számat. Na jó, a torkom egy kicsit fájt a cső miatt, de egy nap alatt elmúlt. Aznap nem ettem semmit, aztán szombaton hazajöttem, és már tudtam bébikaját enni. Fájdalomcsillapítót azóta sem vettem be, mert egyáltalán nem fáj. A számat szinte teljesen ki tudom nyitni, tudok normális méretű kanállal enni. Az arcom feldagadt, de nem vészes, azt hittem, sokkal rosszabb lesz. Ma már nem is látszik annyira. Néha meg is feledkezem róla, hogy bármi bajom is lenne, csak iszonyatosan éhes vagyok, a babakajától meg hányingerem van. :) Annyira féltem, mert olyan szörnyű tapasztalatokat olvastam mindenhol, úgyhogy alig akartam elhinni, hogy nekem nem fáj és még szájzáram sincs. Eddig még senkiről nem olvastam, akinek ilyen jól ment volna minden, úgy látszik, nagyon ügyes volt az orvosom. Saját tapasztalat alapján tehát ajánlani tudom, hogy akinek kell, vetesse ki egyszerre a négyet. Mégyegyszer köszönöm a tapasztalatokat, és mindenkinek sok sikert, aki foghúzás előtt áll! :)

2012. okt. 9. 11:52
 10/11 Rocco8 válasza:

Kedves Kérdező!


Örülök, hogy jól mentek a dolgok! Nálam annyira még nem ok a dolog. Szeptember 20-án volt a műtét, nem altatós, de már korábban kifejtettem. A műtét jól sikerült, de azóta sem érzem az alsó ajkam felét és a szám alatti részt egészen az államig. Mondtam a dokinak is, de azt mondta majd visszajön. Már lassan 1 hónapja, de semmi változás. Bulinak buli, mert csapkodhatom, de semmit nem érzek, de van hátránya is. Ki gondolta volna, hogy az evéshez kellenek érzékelő receptorok is. Ha esetleg valakinek van tapasztalata hasonló, akkor kérem írjon! Nem akarok külön topikot nyitni, mert szerintem belefér a témába!

Köszi!

2012. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!