Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik hogy fáj egy idegölt,...

Létezik hogy fáj egy idegölt, gyökér kezelt fog? Ha igen, mitől?

Figyelt kérdés

2012. szept. 6. 16:23
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

És szerintetek ilyenkor újra kell fizetnem az egész gyökértömést, mint ha először csinálná?

És ha megröntgenezi, akkor azt is?

2012. szept. 9. 14:29
 12/30 anonim válasza:
100%

Amikor először mentél, már akkor is fájt nem? Csakmert az én fogorvosom azt mondta h ha már akkor is fáj a fog ha nem eszek, akkor azt már gyökérkezelni kell. Szerintem már ott elrontotta, mert azt simán nem tömhette volna be. Utána meg szerintem maradt még benne, mert ha nem lenne ideg, akkor nem fájna. Van egy fogorvosos oldal, ahol fogorvost lehet kérdezni, ott kérdezd meg a garanciát, ők biztos többet tudnak mondani.


[link]

2012. szept. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
60%
Hát, ha az ő hibájából van gáz, akkor nehogy már még újra ki kelljen fizetned neki... egyébként rtg-t nem csinált mikor betömte a gyökeret?
2012. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Amikor legelőször mentem, akkor nem fájt még állandóra, csak evéskor néha, meg fogmosáskor. Csak hát én is láttam saját szememmel a lyukat a régi tömés mentén.

És mint írtam, a másik fogorvos, akinél közben voltam, tőle direkt rákérdeztem erre, hogy a dokim hibázott-e, és azt mondta, hogy nem kellett hogy hibázzon. Bent maradtak bacik, és az immunrendszerem nem tudta legyőzni őket. Ami 5 héttel szülés után nem is olyan meglepő... A terhesség, szülés, szoptatás sokat kivesz az emberből minden szempontból.

Sajnos terhesen kellet volna még elmenni, de nem volt rá módom, sok más bajom volt, egészségileg is, meg egyéb szempontból, ezért tényleg hónapokig húzódott,


Én úgy tudom, az alapbeállítás az, hogy a lehető legkisebb beavatkozást végzi, amivel meg lehet menteni.


Amúgy ez az első gyökérkezelésem volt, így semmi tapasztalatom. Röntgent nem csinált a kezelések során, én persze nem tudtam, hogy kellene.

2012. szept. 9. 19:39
 15/30 anonim ***** válasza:
Hát, a konzultáció nem kerül pénzbe, és az sem hogy megnézze esetleg mi a baj, egy rtg se olyan drága. Rá kéne áldoznod a pénzt és megnézetni, hogy mi ott a baj, mert így látatlanba nem lehet megállapítani.
2012. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Igen tudom, köszönöm. Holnap hívom az orvost, és a héten tutira elmegyek, majd megírom mi volt.

Nekem egyszer röntgenezte egy fogamat pár évvel ezelőtt, akkor 4000 volt, most már biztos minimum 5000... És a benzin odáig, a parkolási díj, mert belváros, és szereznem kell valakit, aki odajön, és tologatja a 3 hónapost...


Tudom, erre nem szabad sajnálni, csak hát most nyaraltunk, és egy idióta kiszúrta késsel az autónk kerekét, kapásból két új gumi... No, ne nem ragozom...

2012. szept. 9. 20:35
 17/30 anonim ***** válasza:
Tudom sajna, mindig van valami kiadás :) Jó egészséget kívánok neked és a babának is, gratulálok hozzá :)
2012. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Nos ma voltam. Megröntgenezte. Kiderült, hogy a gyökértömés teljesen ok. VIszont a fogak között fogkő van, abban bacik, gyulladásban tartották az ínyt. Legalábbis ez az elmélete. Ennek kiderítésére berakott egy gyógyszeres gézlapot a két fog közé, kedden kell visszamennem. A sajnálatos, hogy a röntgenen látszik, hogy a mellette levő fog oldalról lyukas. :((( Ez még nem fáj, mert a fogbelsőt nem érte el. Így ezt is csináltathatom meg... A jó benne annyi, hogy erre még egy darabig rá nem jöttem volna... Öröm az ürömben.
2012. szept. 13. 12:27
 19/30 anonim ***** válasza:
77%
Hmmm, ha a RTG-n nem látni semmit akkor jó. Okozhat problémát a gyulladt íny is, nekem csak az a fura, hogy csak ott fáj, a körül a fog körül. De a fogkövedet nem szedte le, mert ha gyulladt az íny akkor azt sürgibe le kell!
2012. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Kedden megyek vissza. Ő meg akart bizonyosodni róla, hogy ez a probléma, mert elvileg ez a gyógyszeres gézlap csökkentené a gyulladást.

Csakhogy mire haza értem, kint volt az egész (szerinte 2-3 nap múlva jött volna ki), cseréve vérzett az ínyem és most fáj. Pedig egy darab puha kuglófot ettem a másik oldalon. Így nem tudom mi értelme volt ennek... :o(

Nagyon ki vagyok. Esőbe bumliztam át a városon a 3 hónapossal, aki a fél utat átbömbölte... :o/

2012. szept. 13. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!