Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Adnátok tanácsokat műtét-ügyben?

Adnátok tanácsokat műtét-ügyben?

Figyelt kérdés

Elég hosszú leírni a problémámat, de megköszönném, ha segítenétek.

Nyitott harapásom van, tehát az elöl lévő fogaimnál nem ér össze a két fogsorom. Ettől függetlenül volt feltéve fél évig egy állandó fogszabályzó a felső fogsoromra, amivel szépen egyenesbe hozták a fogaimat. Ezt másfél éve vették le, azt hittem, megszabadultam a fogszabályzótól.

Azonban a fogorvos ajánlja azt a műtétet, amivel megrövidítik az alsó állkapocscsontot, így a felsőhöz tökéletesen illeszkedne. Ráadásul megakadályozná azt, hogy felnőtt koromban kilazuljanak azok a fogaim, amiket a nyitott harapás miatt "nem használok". Sőt, még szebbé is tenné az arcomat, ha kisebb lenne az alsó állkapcsom...

De vannak hátulütői is a műtétnek: egyrészt 500-600 000 Ft, ami azért nem kevés, másra is el lehetne költeni...Másrészt én egy kicsit rosszul érezném magam, ha utána nem úgy néznék ki, mint eddig. Tudom, hogy szép lenne az eredmény, de mégis zavarna, hogy nem ez a természetes arcom. A harmadik, hogy a műtétet megelőzi egy fogszabályzós igazítás, ahol az alsóra is és a fölsőre is állandó fogszabályzót tennének. De számomra a legnagyobb baj az, hogy az alsó fogszabályzó akadályozná azt, hogy fuvolázzak és szaxofonozzak, és ezek nagyon fontosak számomra, meg az egyetemi éveim alatt nem szívesen lennék már fogszabályzós.

Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Ti mit tennétek a helyemben? Van esetlen tapasztalatotok ezen a téren?



2012. okt. 4. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben a mielőbbi korrigálást választanám. ez a nyitott harapás nem csupán esztétikai probléma, hanem egészségügyi is. zenélni később is tudsz, kihagyhatsz nyugodtan egy kis időt, nem fogsz belehalni. az egyetemen senki nem fog a fogszabival törődni és csak azt a kis időt kell kibírnod és utána meg egész életedben letudod ezt a gondot.
2012. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál:)
2012. okt. 20. 14:46
 3/3 anonim válasza:
A lányommal most kezdtük el végigjárni ezt az utat. Szeged Fogklinikát tudom ajánlani. Minden kérdésedre választ kaphatsz náluk.
2013. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!