Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A mélyharapás műtét TB támogat...

A mélyharapás műtét TB támogatott?

Figyelt kérdés

Több éve hívta fel a figyelmemet a fogorvos, hogy mélyharapásom van. Egyáltalán nem zavar a rágásban, de esztétikailag gondolom furcsán néz ki. Az állkapcsomat kellene ehhez megműteni, csak azt nem tudom, hogy ezt támogatja-e a TB? Ha fogszabályzót is akarok, akkor azt előbb kell, vagy csak a műtét után?

Van, aki már átesett valami hasonlón? Osszátok meg a tapasztalataitokat, kérlek:) Mert hát eléggé ijesztőnek tűnik amúgy...



2012. okt. 14. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Műtét? Biztos? Mélyharapásom van ("Nagyon durva", ahogy a fogorvosom fogalmazott) és csak fogszabályzót kaptam. Az alsó állkapcsod kell behúzni a helyére, ezt fogszabályzóval érik el. Mit műtenének a mélyharapásodon? Szerintem kérdezz meg egy másik fogorvost is, biztos, ami biztos.
2012. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Fogszabályzóval korrigálják, nem kell műtét...
2012. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ez így nem igaz. Hogy nem kell műteni. Az attól függ hogy mekkora az a mélyharapás. Pl nekem a felső fogsorom 15 milliméterrel előrébb van mint a hátsó már 2 éve van fogszabályzóm de azzal csak a két ívet lehet megcsinálni. Majd nemsoká jön egy alsó felső állkapocs műtét amikor ezt a két fogívet összeműtik. De ha nincs ekkora távolság a két állkapocs között akkor elég egy fogszabályzással egybekötött állcsontmozgatás. Amit gumikkal érnek el az alsó és felső fogszabályzó készüléket gumikkal összekötik így mozgatva előre az alsó állkapcsot.
2012. nov. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én nemrég kaptam diagnózist. Mivel az alsó fogsorom előtt már nincs csont, így annak a mozgatásával nem lehet befolyásolni a harapást. Az eltérés a kettő között 3,8 mm, így műteni kell. Először az alsó fogsorból kéne kihúzni a négyeseket és kb. 1 év múlva jönne a műtét és még azután 1 évig viselnék fogszabályzót.
2013. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mennyibe kerül a műtét ?és a fogszabályzás. Nekem nem vészes, nem is tudtam, hogy ilyen létezik, hogy mélyharapás, csak most, hogy elkezdett kattogni az állkapcsom kerestem rá.
2015. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!