Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lesz valami bajom ha 2 hétig...

Lesz valami bajom ha 2 hétig még fájdalomcsillapítót eszek a fogam miatt? Másik kérdés, hogy ügyeleten tényleg "de muszájból vagyok itt miattad, leszarom a fogaidat" téma megy?

Figyelt kérdés
Van 1 magándoki akiben végre bízok,de mivel ünnepnapok vannak 2 hét múlva 13.-ára adott időpontot hogy betömjük a fogam ami rettentően fáj már. Addig napi 2 fájdalomcsillapító nagyon rossz? Advil ultra-t adott a gyógyszertáros,nem valami hasznos..:( És ha elviselhetetlen lesz a fájdalom és ne adj Isten ügyeletre kell mennem,akkor tényleg bunkók lesznek és fájdalmas lesz? Valószínű ha odáig jutok ki kell húzni és félek ettől nagyon,főleg hogy menthető lenne:(

2012. okt. 31. 17:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
hm szerintem keress egy másik dokit, aki hamarabb ad időpontot :) de am az ügyeleten sem hiszem, hogy bunkók lesznek.
2012. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 canadafan válasza:

szia! először is ha eddig nem tetted szólj a fogorvosodnak a köv. munkanapon, hogy fáj a fogad, szerintem előre fog venni a napirendben (az én orvosom legalábbis így csinálja).


nem lesz semmi különös bajod, ha két hétig fájdalomcsillapítót szedsz, de remélhetőleg erre nem lesz szükség. nem tudom menny idős vagy de erre a leghatékonyabb a Flector, esetleg még Cataflam is szóba jöhet, netán Demalgon. ha elmész a sima ügyeletre írnak neked gyógyszert, mert ezek receptkötelesek (első kettő legalábbis 100%). Az elviselhetetlen fogfájásra a Flector az ami hatással tud lenni.


Fogászati ügyeleten még nem voltam, de biztosan ott is dolgoznak kedves orvosok is nem csak bunkók. Ettől függetlenül nem hiszem, hogyha menthető a fog kihúzzák. Ha végső esetben erre kerülne a sor kapsz érzéstelenítőt így semmit nem fogsz érezni - tapasztalatból mondom.


Jobbulást kívánok neked és ne aggódj nem lesz baj.

2012. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

de kedvesek vagytok köszönöm..

Hát most nagyon zsúfolt,nekem jövőhéten csak délután lenne jó fogorvos,de az összes időpontja foglalt délután. Más fogorvoshoz nem szívesen mennék, ő ad ingyen nyugtatót nekem ez bíztató nagyon.

Most jobb kicsit, lehet a kóla nem tett jót a fogamnak gondolom sok benne a sav ami marta vagy nem is tudom.. Mos t teázok most jobb lett de persze így is fáj:)


Azt mondta mostohaanyám még telefonba,hogy állítólag ha valaki tömény szódabikarbónát rak a lyukas fogra a lyukba, akkor hirtelen kiba erős éles fájdalom,de kiöli az ideget. Nem tudom megmerném -e,állítólag marha fájdalmas de tényleg igaz lehet?

2012. okt. 31. 21:32
 4/26 anonim ***** válasza:

a kólát alapból el kéne felejteni az energiaitallal, meg az összes többi sz*rsággal együtt, főleg ha romlandóak a fogaid, de ha fáj is akkor meg pláne. szénsavmentes ásványvíz, aszt csókolom. én szinte csak azt iszok már vagy 2 éve, és nem haltam még meg :D

a szódabikarbónás történetet meg nem próbálnám ki a helyedben. a teát remélem édesítővel iszod, nem cukorral.

2012. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Nekem volt szerencsém fogászati ügyelethez. Szerintem menj be. Nekem is annyira fájt a fogam és bementem, tettek bele ideiglenes tömést, aztán elmúlt a fájdalom. Bár nekem így is foghúzás lett a vége, mert már nem lett volna értelme betömni, annyira rossz volt. Jobbulást!:)
2012. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

édesítőszerre allergiás vagyok,tea bolti lipton:)

Hát nem tudom ha bemegyek ügyeletre hogy fáj a fogam,mennyire tömnék be. Szerintem kihúznák,nem hiszem hogy velem bajlódnának. Most folyamatos fájásaim vannak,de kibírható,délután volt elviselhetetlen mikor kólát ittam,el is felejtem pár hétre ezeket az üdítőket.

És még 1 kérdés,ha már figyeltek rám:$ Mennyire fáj a fogtömés ha fájós fog? Injekciótól már nem félek,kapok nyugtatót is,így nem lesz pánikrohamom ugye? Kísérettel kell hazamennem,akkor biztos erős lesz a nyugtató amit ad majd a dokim ugye? Ne nézzetek beszarinak,volt egy szörnyű élményem fogdokinál,ezért félek nagyon,ez lesz az első,szüzek a fogaim:) De van 16 lyukas fogam,4 bölcsességfog műtét vár rám,eléggé be vagyok szarva,főleg a 200 ezres csekktől..de majd lassan megoldom,de ezt a fájósat mindenképp!!

És tömés után 100 hogy elmúlik a fájdalom?

2012. okt. 31. 22:18
 7/26 anonim ***** válasza:

Figyelj Drága :) Ez nem ilyen egyszerű.

"Hát nem tudom ha bemegyek ügyeletre hogy fáj a fogam,mennyire tömnék be. Szerintem kihúznák,nem hiszem hogy velem bajlódnának. "

Ez butaság. Fáj a fogad, eddig oké. De nem csak húzással lehet meggyógyítani :)


A kérdéseidre meg nem tudunk válaszolni, nem tudjuk milyen állapotban van a fogad, elég betömni vagy gyökérkezelni kell. Pánikrohamod pedig biztosan nem lesz, csak próbálj nyugodt lenni :) Ja és a cukros-szénsavas sz*r üdítőket meg ne pár hétre felejtsd el, hanem ÖRÖKRE.

2012. okt. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
értettem!! :) Jelentkezek mindenképp mi volt,de nagyooon remélem ki tudom várni a magán dokis időpontom. Holnap kapok fincsi új gyógyszert:) Jólvan,köszi a segítségedet!;)
2012. okt. 31. 23:50
 9/26 canadafan válasza:
Második vagyok:) Ha injekciót kapsz akkor semmi nem fog fájni, se húzás, se tömés, sőt még a gyökérkezelés sem. Én utóbbitól rettegtem mindig, de egyszer túl lettem rajta és elmúltak a paráim. Kitartást kívánok neked!:-) A szódabikarbóna kétlem, hogy kiöli az idegeket, az nem olyan szupererős cucc. Maradj a fájdalomcsillapítónál.
2012. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Figyu. Azért mondtam, hogy menjél be, mert tesznek bele ideiglenes tömést. Az nem fáj semmennyire!!! Aztán majd a rendes fogorvosod meg eldönti, hogy kihúzza vagy betömi.
2012. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!