Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lesz valami bajom ha 2 hétig...

Lesz valami bajom ha 2 hétig még fájdalomcsillapítót eszek a fogam miatt? Másik kérdés, hogy ügyeleten tényleg "de muszájból vagyok itt miattad, leszarom a fogaidat" téma megy?

Figyelt kérdés
Van 1 magándoki akiben végre bízok,de mivel ünnepnapok vannak 2 hét múlva 13.-ára adott időpontot hogy betömjük a fogam ami rettentően fáj már. Addig napi 2 fájdalomcsillapító nagyon rossz? Advil ultra-t adott a gyógyszertáros,nem valami hasznos..:( És ha elviselhetetlen lesz a fájdalom és ne adj Isten ügyeletre kell mennem,akkor tényleg bunkók lesznek és fájdalmas lesz? Valószínű ha odáig jutok ki kell húzni és félek ettől nagyon,főleg hogy menthető lenne:(

2012. okt. 31. 17:29
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
hát nála 1 fog 12 ezer ft :(( De ingyen ad erős nyugtatót ezért nem megyek máshova,mert másnál ilyen opció nincs.
2012. nov. 4. 11:26
 22/26 anonim ***** válasza:
Hát neked kedves kérdező nem tömni fogják a fogadat, hanem gyökérkezelni. Már ha nem annyira súlyos a helyzet, hogy csak a húzás a megoldás... Ha ennyire fáj, hogy "magad alá pisilsz" az azt jelenti, hogy súlyosan károsodott a fog mélyebb szerkezete is, begyulladt a fogbél és a fogat magába foglaló csont felé halad a fertőzés. Komolyan nem értem, hogy a francért nem kerestél eddig egy maszek fogászt, de ez már a te bajod... Egyébként ha gyökérkezelni kell, az sokkal többe fog kerülni mint egy sima tömés, mert ott beletartozik az árba maga a tömés már eleve, meg maga a fogbél eltávolítása, ami gyökerenként átlag 3000-6000 ft. Ha a fogad mondjuk 3 gyökerű, nem nehéz kiszámolni, mennyibe fog kerülni.
2012. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

2 hete voltam panoráma röntgeten ott nem mondta a doki hogy gyökérkezelni kell,azt mondta tömni. Most jobb,nem tudom akkor miért fájt annyira,lehet a hideg miatt,rettentően fáztam. Most csak fájdogál,de megint nem vészes.

Mindegy mennyi lesz ezt a fogat muszáj megcsináltatnom:/ Kár hogy ilyen drága,annyi az egész:(

2012. nov. 4. 12:14
 24/26 anonim ***** válasza:
Hát nekem is volt olyan fogam, amire a doki azt mondta röntgen alapján, hogy ááá ezt nem kell gyökérkezelni, nincs semmi baja, csak mély a tömés, azért fáj. Aztán továbbra is fájt és elmentem egy másik orvoshoz, aki azt mondta, hogy ezt azonnal gyökérkezelni kell és gyökérkezelte is. Ha csak simán tömésre szorulna, nem magától nem fájna, csak hideg-meleg ingerre meg édesre. Elhiszem, hogy kellemesebb homokba dugni a fejed, de attól nem lesz neked jobb.
2012. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nekem van tapasztalatom sztk-s és magánrendelői ellátással is kapcsolatban az utobbi egy évben.Volt egy magánrendelői gyökérkezelésem,a vicc az,hogy csak röntgennel derült ki,hogy gyulladt a fog,én először nem is éreztem semmi különöset,később is csak kicsit feszülő érzés volt.Én pesti árat tudok mondani,itt úgy volt 15E volt a gyökérkezelés és gyökértömés(3 gyökerű fognál),volt még egy kis röntgen(2000),két fizetös gyógyszeres tömés(2x2000) és egy végleges fedőtömés(11000).Az sztk-ban meg volt már olyan,hogy 5 héttel későbbre volt fogtömős időpontom,de következő héten elkezdett fájdogálni,visszamentem és megcsinálták aznap,úgyhogy én nem várnék vele.
2012. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Egyébként én is alátámasztom, hogy a TB ellátás is lehet nagyon korrekt. Nekem egy magánorvos cseszte el tavaly a gyökérkezelésemet. Rá pár hónapra irgalmatlanul megfájdult a gyökérkezelt fogam és mivel egy magándoki sem tudott fogadni (más városban voltam) elmentem az egyetemi klinikára. Teljesen normálisak voltak, alaposan megvizsgáltak, csináltak röngtent és megállapították, hogy úgy elrontotta a doki a gyökérkezelést (amúgy elmondom, hogy 30.000 ft volt...)hogy szájsebészeti műtéttel lehet helyrehozni. Mindent elmagyaráztak, nyugtattak, egyenrangú partnernek tekintettek. Meg is csinálták azt is gyönyörűen, egy fiatal szakorvosjelölt pasi műtött, de az ügyességéről, kulturáltságáról, szakmai hozzáértéséről példát vehetne nagyon sok évek óta praktizáló "menő" magándoki. És ami a legfontosabb: egy fillérembe se került. Inkább bele se gondolok, mennyibe került volna, ha ezt magán úton csináltatom.
2012. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!