Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak szájsebészeten?

Fergie80 kérdése:

Mire számítsak szájsebészeten?

Figyelt kérdés
A fogamnak kb fele van meg,az orvosom nem vállalta hogy kihúzza. Aztmondta komplikációk léphetnek fel,amit csak a szájsebészeten tudnának korrigálni. Szerinte először megpróbálják simán kihúzni,ha nem megy akkor műtik. Szerintem vésik. Ez esetben mire számíthatok? Mivel járhat ez a beavatkozás?
2012. nov. 5. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az alsó bölcsességfogamat műtötték-vésték ki, abszolút túlélhető. A műtét szó hallatán rosszul van az ember, de nekem legalábbis nem volt egyáltalán vészes. Ugyanolyan fogorvosi székben ülsz majd, nem altatnak, ne aggódj.
2012. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

(Bocsi, hogy nem a konkrét kérdésre válaszolok, de ha lecsiszolnák, nem lehetne egy koronát rárakni? Vagy mindenképpen húzni kell?)


Amúgy szerintem inkább kellemetlen lesz, mint fájdalmas. Nem egy élmény, de túl kell esni rajta. :)

2012. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem a szájsebészet sokkal kíméletesebb mint a fogászat. nagyobb dózisú fájdalomcsillapítást kapsz, ha felvágják az ínyed majd összevarrjàk a sebet és így emelik ki a fogat sokkal gyorsabb a gyógyulás és kevesebb a fájdalom is mint mikor a fogorvos szétcincálja húzás közben az ínyt. a vésés kellemetlen a kopácsolás miatt, de abszolut nem fáj. nekem olyan foggyökereim vannak, hogy a fogorvosom már eleve oda küld mert tudja hogy ő nem boldogulna vele:) szóval nyugi, túléled:)
2012. nov. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem lehet koronát rárakni. Szerettem volna megmenteni,mert ki szereti elveszteni az egyik rágófogát. De még gondolkozom egy implantátumon. Tudom hogy drága,de nekem megérne annyit. Hát,kicsit ideges vagyok a műtét miatt,vagyis a vésés miatt. Annyi rosszat hallani róla. De remélem valóban "csak" kellemetlen lesz,és nem kell 3 embernek lefognia a fájdalomtól.
2012. nov. 5. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!