Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A Bölcsességfog eltolhatja a...

A Bölcsességfog eltolhatja a fogakat?

Figyelt kérdés

Már kb fél éve nő az egyik bölcsességfogam és szerintem nem ferdén hanem úgy ahogy kell de még csak félig nőtt ki. Elől viszont a fogam mintha kezdene elferdülni és előre fele állni. 10en akárhány éve előre áll az egyik fogam kicsit de most mintha jobban:S félek tőle hogy egyre jobban fog előre állni ez lehetséges? és hogy majd ki kell húzni és új fogat csináltatni. Ha előről húznak fogat felül az nagyon fáj? persze lehet hogy csak bebeszélem már magamnak mert félek tőle de nem hiszem. Egyenlőre várok de gondolom ez nem egyik napról a másikra fog eldőlni lehet 1 év de lehet 10 év múlva derül ki hogy tényleg ferdül a fogam nem de?


Elnézést ha értelmetlen vagy bármi, de ideges vagyok. Köszönöm előre is.


2012. nov. 23. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Nekem mind a négy vízszintesen nő, semmit nem lehet tenni ellene, már összetolta mindkét fogsorom, az alsót nagyon. Műtéttel lehetne kivenni a bölcsességfogakat, 2 alkalommal a 2-2 darabot, de mivel fájdalommal nem jár, így nem foglalkozom vele, nem hiányzik se a műtét, se a 100+ ezres kiadás, amivel járna.

Ha hozzá akarsz nyúlni, akkor más fogat értelmetlen dolog kihúzatni, a probléma forrását kell megszüntetni, ami a bölcsességfog.

2012. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha teszem fel idővel kihúzatnám a bölcsességfogam, akkor ,,vissza rendeződnének'' a fogaim? Vagyis az az egy fogam...
2012. nov. 23. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:
sajnos el. teljesen egy szintben volt a fogsorom, és a felső bölcsességfogamból az egyik kinőtt a másik ne, és bizony eltolta az egyik metsző fogam :(((
2012. nov. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mondjuk mára megszabadultam tőle, mert letörtek belőle darabok, és inkább kihúzattam, ami kb abból állt, hogy 2x ráütött a doki, majd simán kihúzta (lehet hogy ő másképp mesélné) az egész megvolt egy perc alatt. sem szövödmény nem volt, sem nem fájt utána napokig.

lehet, hogy jó a fogorvosom? :)

2012. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
vissza úgy rendeződnek hogyha fogszabályzót rakatsz fel.
2012. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Torlódhatnak tőle a fogak, lehet h idővel egyre jobban. Értelmetlennek tartom azt a választ, h vki a torlódás ellenére nem műtteti meg. És amúgy fogászati gócként is szerepelhetnek. EGYÁLTALÁN NEM KERÜL PÉNZBE, senki sem kötelez magán orvosra tudtommal. Nekem a Debreceni Klinika Szájsebészetén műtöttek előző héten hétfőn, 1 órás műtét volt, 2-őt távolítottak el (még hátra van egy 2. műtét is, akkor a maradék 2-őt veszik ki) és INGYEN volt.
2012. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!