Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a foghúzás?

Mennyire fáj a foghúzás?

Figyelt kérdés
Észre vettem pár napja hogy alul a leghátsó fogamon van egy baromi nagy lyuk már a belső fele le is tört a belseje pedig ilyen barnás. Rendszeresen mosok fogat napi 2x reggel és este valamint étkezés után mindig kiöblítem sima vízzel a szám. Mégis ez hogy történhet meg még soha nem voltam fogászaton. Meg szeretném előzni a bajt még nem fáj ezért gondoltam elmegyek magánrendelésre és kihuzatom mert ezt megmenteni már nem hiszem hogy meg lehet. Így mennyire fájna a foghúzás ?

2012. dec. 8. 22:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
ha nem fáj akkor szerintem a tömést fogja javasolni, de egyébként a foghúzás nem fáj mivel kapsz ínyekciót az kicsit kellemetlen de utánna fájni nem fáj csak max húzódó érzést fogsz érezni
2012. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kéne min. évente eljárni,mert a baromi nagy lyuk nem 1-2 hónap alatt alakul ki.Ha gyökérkezeléssel se menthető a fog akkor húzzák ki.Érzéstelenítővel nem fáj,csak kellemetlen feszegető érzés.
2012. dec. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Emberekent valtozo hogy ki hogy eli meg,szerintem nem olyan szornyu.
2012. dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

Nekem mikor kihúzták a jukas(!!!) fogam nem fájt de sokak mondták h fáj.

Viszont a fúrás h tömjék be, na az már nagyon fájt, annál rosszabb nincs.

2012. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
nincs rossz fogam ezt leszámítva viszont nem akarom hogy a szuvasodás megfertőzze a többi fogat is igazából én inkább a húzás mellett döntenék mert most betömi aztán pár év múlva megint lehet vele gond ha eltávolítja később lehet fogpótlást csinálni gondolom
2012. dec. 8. 22:58
 6/22 A kérdező kommentje:
egy foghúzás magánrendelésen ahol talán normálisabbak mennyi ideig tart ?
2012. dec. 8. 23:00
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem nem hatott a fájdalomcsillapító injekció, vagy nem tudom mi lehetett, mert amikor húzták a fogamat, majdnem odacsináltam.
2012. dec. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
picit tartok a fogászatól de, inkább most tegye helyre mint később begyulladtan nagy kínok között.
2012. dec. 8. 23:03
 9/22 A kérdező kommentje:
mennyi ideig tartott amíg kihúzták ?
2012. dec. 8. 23:03
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Sose értettem, hogy lehet az, hogy valaki soha nem volt még fogászaton, amikor az iskolában is kötelező szűrővizsgálat van?


OK, én sem szeretném, ha ott matatnának a lányom szájában, ezért nem szokott menni... de mindig viszi a papírt a fogdokinktól, hogy a kezelése alatt áll, így nem piszkálják.


Azt mondom, amíg nem muszáj, ne húzasd ki... lehet, hogy egy későbbi pótlásnál szükség lenne rá, hogy ez a fog tartsa a koronát! Én vagyok vele, amíg egy fog menthető, addig mentsék meg!


Ha húzatni akarod: az injekció az fáj, felül, és elöl jobban, alul és hátul kevésbé. A húzásból (ha nincs begyulladva) nem érzel semmit, csak hallod, hogy recseg...


Bemész, megnézi... vitatkozik veled egy sort (mert egy jó fogdoki menthető fogat nem szeret kihúzni), megkapod a szurit, kimész zsibbadni, ez kb 10-15 perc. Visszamész, utána attól függ, milyen erős a gyökér. Nekem a múltkor kellett kiszedni a bölcsességfogamat - nagy volt a gyökere. Kb 2-3 perc kellett neki, amíg kiszedte, egyébként 2-3 mozdulat.


És ennyi. Fájdalomcsillapítód legyen utána otthon, szükség lesz rá! És jó pár szabályt be kell tartani:


[link]

2012. dec. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!