Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bal felső bölcsességfogamat...

Bal felső bölcsességfogamat ki kell húzni, mert kilyukadt, ráadásul ferdén is nőtt ki. Nagyon fog fájni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is húzták,mert rosszul nőtt,igaz lyukas nem volt.Megfelelő érzéstelenítés után nem fogsz fájdalmat érezni,én is csak azt éreztem,hogy a doki teljes súlyával kapaszkodik a számba:)

Utána jégakkuval az arcomon aludtam igaz,de nem volt elviselhetetlen,és másnap már nem éreztem fájdalmat.Persze kellemetlen egy darabig,de ha nem várod meg,hogy begyulladjon,akkor nem vészes.

2013. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha nekem se fájna, de a többi kérdésnél is van aki azt írta, hogy fáj, főleg utána, van aki azt hogy nem, én meg amilyen szerencsétlen vagyok biztos hogy fájni fog. Mindig elhatározom, hogy bemegyek és na most kihúzatom, de sose sikerül bemennem, pedig mondják, hogy rosszabb lesz, ha nem húzatom ki.
2013. márc. 14. 10:27
 3/4 klopusz ***** válasza:

Szia!


Teljesen megértelek. Bár már vén vagyok, én is rettegek a fogorvostól és csak akkor megyek el. ha nagyon muszály.

A bölcsességfogammal úgy jártam, hogy addig vártam, míg több darabra tört (kilyukadás után évekkel), igaz, hogy nem fájt.

Mikor megfájdult a fülem, azt hittem ettől van. Elmentem a dokihoz, aki 4-5 darabban szedte ki injekciós érzéstelenítés után úgy, hogy kilátásba helyezte a szájsebészetet is. Szerencsére nem volt rá szükség.

Nem mondom, hogy utána minden "hepi" volt, de a fájdalom simán kordában tartható normál fájdalomcsillapítókkal és használtam szájfertőtlenítő öblögetőt is, ami meggyorsította a sebgyógyulást.

A vicc az egészben az, hogy nem a fogamtól fájt a fülem, hanem középfülgyulladástól :-)


Remélem, segítettem!

2013. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Addig menj, míg kicsi a lyuk és egyben ki lehet szedni, mert ha széttöredezik és vésni kell, az már rosszabb, egyébként ha jól elérzéstelenítik, akkor nem érzel fájdalmat, viszont ha kiáll a zsibbadás, akkor utána fájni fog, de erre kérj fájdalomcsillapítót a dokitól.
2013. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!