Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rettenetesen érzékeny mindenre...

Rettenetesen érzékeny mindenre az egyik fogam. Hidegre, melegre, levegővételnél. , stb. vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tüzetesen megnéztem, de nem látok rajta lyukat sehol.
2013. márc. 18. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az íny összehúzódik, elkezd sorvadni, akkor a fognyak szabaddá válik, és ott már találhatók dentincsatornák, amik közvetítik ezeket az ingereket a fogbél felé, és fájdalmat érzel- ez is lehet egy magyarázat. Illetve az is lehet, hogy a két fogfelszín között indult el valamilyen szuvasodási folyamat, amit valószínű, hogy egy fogorvos tud legjobban megállapítani. Szóval szerintem jelentkezz be egy fogorvoshoz, addig meg használj Elmexet vagy Paradontaxot, állítólag ezek hasznosak, meg szedj C-vitamint, az jót tesz a fogínynek (lásd skorbut).
2013. márc. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fognyaki érzékenység okoz ilyet.

Vegyél olyan fogkrémet és csak azt használd rendszeresen, lehet bármilyen jobb márkájú, ami kifejezetten fognyaki érzékenységre van és az meg szokta oldani az ilyen jellegű problémát, ha tényleg erről van szó.

2013. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik 3 hónapja betömött fogam volt ilyen, de az a mély tömés miatt. 1 hónapig használtam Sensodyne fogkrémet és elmúlott.
2013. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!