Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 13 éves fiú vagyok és mozognak...

13 éves fiú vagyok és mozognak a csontfogaim . Van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Az normális ha megfogom az alsó metszőfogaim és kicsit mozgatom akkor az "kileng" előre hátra egy picit? Van rá valami megoldás , a fogmosást ne mondjátok mert gyakran szoktam .
2013. jún. 3. 19:15
 1/3 anonim válasza:

Az inyedet kell szerintem többet mosnod, nekem a fogdoki ajánlotta, azt mondta, hogy a foginy az olyan hogy ha minnél többet mosod annál jobban megerősödik!

Nekem egy egyik felső fogam csálén ált, mindig csak toltam az alsó fogaimmal és kb fél év alatt egyvonalba lett a többivel. Akkoriban mondtam ezt egy fogorvosnak, amit te is mondasz, hogy mozog a fogam, ő nem hitte el azt mondta, hogy csak az ujjammal érzem ugy, hogy mozog, a vége az lett hogy egyenesen áltak a fogaim. :)

Amit mondtam az érdemes szerintem kipobálni!

2013. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenkinek mozog a foga egy picit, teljesen normális! :)

Ne mozgasd és nem lesz semmi baj! :)

2013. jún. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nagyon fontos, hogy naponta háromszpr mosd a fogad egy Curaprox nevű fogkefével, mivel lehet akár kezdődő skorbutod [ínysorvadásod]is. Ezt okozhatja a fogban lévő lepedékek és baktériumok. Ajánlom a fogkő, a lepedék és a gyulladásos szövetek eltávolítását. Persze fogorvos segítségével.
2022. márc. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!