Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzásnál miért húzzák...

Fogszabályzásnál miért húzzák ki a fogat?

Figyelt kérdés
Miért jó ha kihúzzák? Nem marad ott rés a helyén?

2013. jún. 12. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért húzzák ki, mert sok esetben az az oka a fogak torlódásának, hogy kicsi a hely a szájban. Utána majd a fogak, ha szépen elrendeződnek, hátrahúzódnak, teljesen eltűnik a lyuk. Másik eshetőség, hogy szájpadlástágítót tesznek fel, de ennek az eredménye nem olyan nagy, mintha kihúznak 1-1 fogat két oldalról.
2013. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem kiálltak a fogaim és a mosolyívem is keskeny volt. Amikor betolják a fogat a helyére, akkor nem fértek volna el, így 2t kihúztak és a mosolyívemet is szélesítették. Nem maradt rés a helyén, pedig 3éve levették a fogszabit, éjszakait rendesen hordtam/hordom :) Hálivúdi mosolyom van :)
2013. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
OFF: mi az a mosolyív? (Komolyan nem tudom)
2013. jún. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A felső fogsorod íve. (2.voltam) Úgy szélesítették, hogy a fogszabi beletett a doki egy plusz fémdrótot, egy ívet, ami folyamatosan húzta szétfelé, így fértek csak el a fogaim, plusz foghúzás, de most már szép :)
2013. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinél húzzák ki -

Csak ha (nagyon) torlódnak

2014. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!