Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Olyan kerdesem lenne hogy...

Kitti.a kérdése:

Olyan kerdesem lenne hogy tudtok-e valami hazi gyogymodot fogfajasra? Neha szurast erzek enyhen neha nyomast, azt is enyhen. Köszi a valaszokat

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el fogorvoshoz?
2013. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki kicsit bővebben a kérdésedet. Melyik fogad fáj, mikor, ingerre vagy csak magában stb.?
2013. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bal oldalon fent az utolso elötti faj. Inger nelkül is de szerencsere meg csak enyhen, megis zavar. Azert nem megyek fogorvoshoz, mert most külföldön vagyok es csak egy honap mulva megyek haza. Gondoltam addig kezelem ha kapok valami jo modszert.
2013. júl. 10. 13:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Ennek több oka is lehet: 1. Ha még nem nőtt ki a bölcsességfogad, valószínűleg az nyomja előre, ha pedig kinőtt és rosszul áll, akkor azért. Ezt tartom a legvalószínűbbnek. Ez a fájdalom általában elviselhető szokott lenni, ha mégis jobban fájna vegyél be fájdalomcsillapítót, s ha hazaértél, rögtön keress fel egy fogorvost.

2. Ha lyukas a fogad, vagy nagy tömés van benne, vagy esetleg beütötted valahova, lehet, hogy ez egy hyperaemia pulpae. Egy kezdődő gyulladása a pulpának. Evvel is mindenképp menj el orvoshoz. Ha előrehalad az állapot, pulpitisről beszélünk. Ez olyan kegyetlen fájdalommal jár, hogy semmilyen fájdalomcsillapító sem hat.


Remélem tudtam segíteni! Egy fogászati asszisztens

2013. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a hozzaertö valaszt. esetleg tudnal ajanlani valamit, hogy itthon csillapithatom-e gyogyszeren kivül valamivel?
2013. júl. 10. 14:01
 6/9 anonim ***** válasza:

1. esetben szerintem vegyél be valami enyhe fájdalomcsillapítót. Mást nem igazán tudok javasolni.


Ha a 2. eset áll fenn, akkor lehet, hogy a hideg vizes öblögetés vagy borogatás segíthet :)

2013. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkepp megprobalom a borogatast is.
2013. júl. 10. 16:22
 8/9 anonim válasza:
én nem tudom mi lehet a probléma, de házi gyógymódként tudok olyanról, hogy egy fülpiszkáló pamacsát bevizezed és meghempergeted egy kis őrölt szegfűszegben, és a fájdalmas területet óvatosan bekened vele. Elvileg elzsibbasztja.
2013. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
borogattam, szerencsere tegnaptol nem faj, de ha megint fajna kiprobalom ezt is, köszi
2013. júl. 15. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!