Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen érzés a gyökérkezelés?

Milyen érzés a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés

Sosem volt még gyökérkezelésem és nem tudom milyen érzés. Kicsit félek tőle.(magándokihoz járok)

De igazából attól félek h rosszul leszek mert 6 éve volt egy húzásom és kicsit rosszul lettem, de tömésnél semmi baj nincs lehet h nagyon izgultam és azért nem tudom. 19/l


2013. szept. 5. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nincs begyulladva nem kéne sokat érezned bár biztos nem kellemes, ahogyan egy fúrás, tömés sem.
2013. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kapsz injekciót és nem érzel semmit.
2013. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én maszek fogorvoshoz mentem, mert a körzeti fogorvosban nem bíztam meg és szerencsére egyáltalán nem fájt. Az érzéstelenítőt 4 helyre szúrták, úgyhogy tényleg semmit nem éreztem.
2013. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Éppen ma voltam reggel.Illetve nem erre készültem,de ez lett a vége.Sok helyre szúrta az injekciót,de az első 2 volt csak kellemetlen.Nem éreztem semmit sem.Gyógytömést tett most bele,ez hófehér.Húzásom is volt már 2 bölcsességfog felül és azok sem fájtak.Aznap este fájt a helye,de egy algopiryn elég volt rá bőven,többet nem fájt.Én gyökérkezeléstől féltem nagyon,de nem fájt.Sőt,kedden fogműtétem lesz,alsó bölcsességfog kiemelése.Rá egy hónapra a másikat is kiműtik.Nah ettől félek még,de inkább hogy utána fog fájni mikor már nem zsibbad.De állítólag adnak gyógyszert rá. 22/L
2013. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) megnyugodtam h nem fáj remélem nekem se fog fájni. Bár a dokim olyan jól adja be az érzéstelenítést h sosem érzek semmit akkor elvileg itt sem lesz semmi baj. :)

Utolsónak: Köszi a választ :)

Hu ez igen szerencsére nekem csak egy bölcsességfogam bújt ki de nem kellett kihúzni. Majd szorítok biztos nem fog fájni. :)

2013. szept. 5. 16:50
 6/7 anonim válasza:

Ha jól elérzéstelenítik, akkor semmi fájdalmat nem fogsz érezni. Ha a fúrásnál nem érzel fádalmat, akkor az idegelést sem fogod érezni.

Hogy milyen amikor igazán tud fájni? Sajnos nekem az egyiknél nem tudta rendesen elérzésteleníteni, így mindent éreztem... Leizzadtam a kezelés alatt, és majdnem sokkot kaptam.

2013. szept. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni. Nekem már kétszer is csináltak, egyiknél se fájt. Nem mondom, hogy semmit nem érzel belőle, de azt nem nevezném fájdalomnak. Mindkét esetben azt éreztem, amikor kikotorta a fogam belsejét, meg amikor azokat a gyökértágító reszelőket ledugta a foggyökerem végébe. Amikor azt a kotrást csinálta, enyhe, tompa fájdalmat éreztem, amikor azokkal a tűszerű szarokkal reszelgette a gyökeret, kis, hirtelen nyilallásokat, amikor hirtelen hidegre megsajdul a fogam. De tényleg nem fájt kifejezetten, inkább untam, mert hosszadalmas. Mondjuk abba inkább nem akarok belegondolni, milyen lehet, amikor valakinek igazán fájhat. Sokszor hallom, hogy így majdnem összepisilte magát meg majdnem elájult, hát én ezt el se tudom képzelni... Szerintem szar a fogorvos, akinél így szenved a beteg vagy nem tud normálisan érzésteleníteni.
2013. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!