Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem a fájós fogamat húzta ki...

Nem a fájós fogamat húzta ki a fogorvos!?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam életemben először fogat húzatni,mivel egész hétvégén majd megőrültem a fájdalomtól.

Mutattam az orvosnak a fogam(az egyik fele hianyzik a masik meg tömés).

Kérdezte mit szeretnék vele és mondtam,hogy húzni.

Mikor kiment az érzéstelenítő hatása akkor éreztem,hogy nem azt a fogamat húzta ki amit kellett volna,hanem az előtte lévőt amibe éppen hogy csak egy kicsi tömés kellett volna.

Mindjárt megőrülök az idegtől...a fájós fogam meg bent maradt.

Járt már valaki így?



2014. jan. 14. 11:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A fog helye nem fáj egyáltalán,viszont a mögötte lévő gyulladt és érzékeny nyomásra.
2014. jan. 14. 11:42
 12/20 A kérdező kommentje:

Holnap megyek vissza a fogorvoshoz és szerintem szóvá teszem neki a dolgot,vagy legalábbis rákérdezek miért döntött annak a fognak a kihúzása mellett.Mert tényleg húzatni akartam ,de nem azt.

De aztán lehet hogy nem is emlékszik már az én fogam állapotára...!?

2014. jan. 14. 11:48
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
mindenképp mondd meg neki,hogy nem a fájós fogad húzta ki! Még fizettél is érte! Ingyen csinálhat a helyére pótlást,mert jogtalanul húzta ki! BRRRRRRR----
2014. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hát ez elég döbbenetes dolog. És sajnos nem igazán tehetsz mostmár semmit, csak max. visszamész újra és kihúzatod a másikat is. Ha büntetni akarod a dokit, esetleg kiírod ide a nevét és más fórumokra, és akkor egy ideig nem lesz annyi munkája. Én csak olyanról hallottam, (saját anyukám), hogy az influenza oltást az anyajegyébe adta be a körzeti, és elrákosodott neki. Utólag persze az orvos letagadta, hogy oda adta volna, pedig mi is láttuk a friss oltását. Utána elment vele bőrgyógyászhoz, mert fájt neki, erre kapott egy kenőcsöt. Majd két hónap kezelgetés után küldték el szövettanra, ahol is mire időpontot kapott mindenre, eltelt félév, mire megkapta az eredményt, hogy melanómás. Hát ilyen a magyar egészségügy. Örülj, hogy neked csak egy fogad ment rá és ne bízz az orvosokban soha.
2014. jan. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek,holnap visszamegyek a fogorvoshoz és szóvá teszem neki.
2014. jan. 14. 22:53
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem lehet hogy pl a gyökércsatorna begyulladt? Egyébként fura hogy megkérdezi hogy mit csináljon vele...Megnézi, megvizsgálja, esetleg felajánl 2-3 megoldást és csinálja
2014. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 xeniah ***** válasza:

Én sajnos jártam így, akkor voltam utoljára annál a fogorvosnál. Bár én mondtam, hogy melyik fogam fáj, és azt húzta ki, de mint kiderült, igazából nem az fájt, csak úgy éreztem, hanem a mellette levőn volt óriási lyuk. Ezt egy fogorvosnak látni kellett volna, akkor is, ha takarja a másik fog. Azóta már tudom, hogy a foghúzás a legutolsó megoldás, gyökérkezelni is jobb, minthogy ne legyen fogad. A kihúzott fog helyén most implantátum van, de az a fogam, amit e helyett kellett volna kihúznia, azóta is érzékeny a hidegre, pedig rögtön betömettem egy másik fogorvossal.

Szerintem sürgősen keress te is másik fogorvost, mert ettől nemigen sok jót lehet várni.

2014. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Visszamentem a fogorvoshoz és annyit mondott erre,hogy csak olyan fogat húz aminek már amúgy is annyi...de ez nem igaz...azért húzta ki mert azt hitte ettől a fogtól szeretnék megszabadulni...fel sem ajánlotta a tömést(pedig nem volt rajta nagy lyuk).

És tényleg meg akartam szabadulni egy fogtól,de nem attól.

Bezzeg a fogam amiből alig van valami itt díszeskedik a számban és ezerszer jobbab fáj mint a húzás helye.

2014. jan. 16. 06:12
 19/20 A kérdező kommentje:

#17-es Mennyiért csináltak neked egy implantátumot?Fájt közben vagy utána?

Félek tőle de inkább ez minthogy lecsiszolják a mellette levő fogaimat.

Nagyon ideges vagyok főleg hogy a fájós fogamat is ki kell húzni,és így 2 fogam fog egymas mellett hiányozni.szerencsére elég hátul,de evés közben biztos érezném a hiányát. :(

2014. jan. 16. 06:32
 20/20 xeniah ***** válasza:

Nem emlékszem pontosan mennyi volt az implantátum, 3 éve történt és részletekben fizettem, meg egészségpénztárral is tudtam fizetni, de talán 120ezer körül volt (azóta már biztos drágább). Én mindenképpen azt javaslom, hogy konzultálj másik orvossal, mert nem biztos, hogy ki kell húzni azt a fogadat, egy jó fogorvos találhat rá megoldást. Nekem pl. már olyan nagy tömés volt a fájós fogamban, hogy fogam már alig maradt, és tovább romlott. Ez a fogorvos, akinél az implantátumot is csináltattam, úgy oldotta meg, hogy kiszedte a tömést, mintát vett, és készíttetett egy "fél fogat", amit aztán hozzáragasztott (biztos van ennek valami szép fogászati elnevezése, csak én nem ismerem :)). Annyi gond van vele, hogy a hidegre érzékeny, de ezt már csak gyökérkezeléssel lehetne megoldani, azzal még várni akarok. Én nagyon megbántam, hogy elhamarkodottan kihúzattam a fogam.

Az implantátummal nincsen gondom, érzésre ugyanolyan, mintha a sajátom lenne, de azért mégsem ugyanaz, máshogy kell azóta fogápolnom, meg az ínyem alatta nem szép, de szerencsére ez nem nagyon látszik, mert nem elöl van.

A beültetés nem fájt, érzéstelenítés mellett semmit sem éreztem, lehet, hogy utána volt valami minimális fájdalom, de nem igazán emlékszek rá.

Debrecenben tudnék jó fogorvost ajánlani, de gondolom, nem errefelé laksz.

2014. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!