Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeten gennyes gocot...

Szájsebészeten gennyes gocot távolitanak el holnap mire számihatok fájni fog volt valakinek ilyen beavatkozás?

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem jövő héten csinál majd - szerintem hasonlót, ha nem ugyanezt - a fogdokim, szóval, ha túlélted, érdekelne, mennyire durva a dolog...
2014. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem csinált vele semit a szájsebész.....megnyomkodta ''érzékeny ponton''foga fáj e kérdezte,nem,válaszoltam. Annyit javasolt fejezebe a fogdr a gyökérkezeléseket(front fogak).aztán kontroll...''megvárjuk hogy megint akkora legyen a fejem mint egy ház''nemértem...ezzel szenvedek egy éve már az inyemen tör ki a genny...és sebész nemcsinált vele semit.
2014. febr. 21. 04:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, értem. Akkor én kb 6 hét szenvedés után ne szóljak egy szót se. Mondjuk nekem most furcsán alakul ez a valami az ínyemen, jövő hétre van időpontom, most már nagyon remélem, történik valami előrelépés. :/


Neked jobbulást!

2014. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
50%
Kösd fel a gatyád.. Fájdalmas az érzéstelenítés ellenére.. ráadásul egy jó óráig vérezni fog.. arról nem is beszélve, hogy összevarrják az ínyed így eléggé fájdalmas és véres lesz a nevetés arra az időszakra. De túl lehet élni ne aggódj.. :)
2014. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!biztos nem kellemes....még a fogyökérből is faragni kéne dr javaslata szerint.... :(
2014. márc. 3. 19:29
 6/8 anonim ***** válasza:

1-es/3-as vagyok.

Én azóta túl vagyok rajta, és szó sincs olyasmiről, amit itt a 4-es leírt. Nekem körbe lett érzéstelenítve - az injekció jó szarul esett - de amúgy teljesen fájdalommentes volt a dolog. Felvágta az ínyt, kinyomkodta belőle a gennyet, hogy ezen kívül mit csinált, azt lehet, jobb, ha nem tudom, de nem vérzett még órákig, és az érzéstelenítő hatásának elmúltával sem voltak fájdalmaim. Illetve lett bele téve egy klionos (antibiotikum) és jodoformos (fertőtlenítő) gyógyszeres csík, aminek kegyetlen rossz íze volt, azt másnap még cserélte. Mivel ez már érzéstelenítés nélkül ment, nem esett túl jól, de ezt is túl lehetett élni, legalábbis én még életben vagyok :)


Most egy randa kráter van a helyén az ínyemen, gyógyulgat, de gyullad frankón a seb széle, erre javasolta a fogdokim a Corsodyllal való öblögetést, ezzel küzdök, mert nagyon rossz íze van, égeti a nyelvem meg a nyálkahártyám (na, a sebet legalább pont nem) és nem érzek miatta ízeket.


Várom veszettül, hogy gyógyuljon, bár nálam a foggyökérből nem akar leszedni, legalábbis azt mondta, ha csak a röntgent nézné, ezt sem kellett volna, de ugye hetek (közel hónapok) óta ott volt a gyulladás :/

2014. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az nem ugyan az.. a gennyes gócnál egy darab cisztát vágnak ki az innyedből és igen a foggyökeredet is ugyanúgy megfaragják aminek hatására elsárgul majd egyhamar a fogad.. am meg nem írta senki hogy halálos.. azt viszont ne akard bemagyarázni hogy bevarrták az innyed és utána nem fájt. Mikor még egy szimpla foghúzás után is napokig fáj a fogad helye pedig nem dísziti 3-4 varrat az innyed. na mind1
2014. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy itt 2 különböző dolgot keverünk: a gyökércsúcs rezekciót (ami valóban egy varrással járó fogászati kisműtét, és itt metszenek le a gyökércsúcsból is) és a tályog megnyitást, amikor csak felvágják az ínyt, eltávolítják a gennyes cuccokat, gyógyszerezik, majd szépen begyógyul magától. Nekem a másodikban volt részem.
2014. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!