Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájdalmas a bölcsességfog műtét?

Fájdalmas a bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés
Ma tudtam meg hogy ferdén nő a bölcsesség fogam és hát eléggé fáj tőle az összes fogam... Milyen ez a műtét?Mit csinálnak?Mit lehet utána enni/inni? Nagyon fáj? Mivel még iskolába járok (16 éves lány) minden napi testnevelésem van.. Ugyan úgy tesizhetek a varrattal vagy felmentést kapok? Nagyon félek tőle. :( Csak az írjon akinek már volt ilyenje. Hülyeséget NE írjatok légyszíves. Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 26. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Túlélhető, ne parázz. :)
2014. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ket bolcsesseget is kihuztak, az egyik mutet volt.


Eloszor felkent valami fogkrem izu izet az inyemre, az par perc mulva tisztara elzsibbasztotta azt a reszt, es mikor oda beszurta az erzestelenito injekciot, az mar nem is fajt csak ereztem hogy matat a szamban.


Ki kellett vagni az inyt, a fog korul, majd kihuzta, es utana osszevarta az inyt.

Azt mondta ne sportoljak, meg ne egyek azon az oldalon es ha faj, akkor vegyek be estere fajdalom csillapitot.

En ennek ellenere elmentem este futni (mert akkoriban jartam heti 5-6 alkalommal futni) es semmi bajom nem volt.

Viszont enni nem igazan tudtam, mert meg zsibbadt a szam es ha ragtam, raharaptam a szamra belul, ugyhogy csak folyadekos cuccokat ettem, amit nem kell ragni.

Estere mikor kiment az erzestelenito majd beszartam ugy fajt, de bedobtam ket algopirint es utana elmult.

Meg par napig sajgott, de ki lehetett birni. Azon az oldalon hetekig nem ettem. Aztan kivettek a varratot es hello.


En felnott vagyok, el tudom donteni mi jo nekem es mi nem (tapasztalat miatt) de szerintem te nyugodtan szolhatsz a tanarnak, es akkor ad felmentest tesiora alol. Igazabol nem ajanlatos, mert a mozgas miatt lukteto erzes lesz es talan megnagyobb fajdalmat okoz, de ezt embere valogatja. En peldaul siman futottam aznap, de van aki agynak dol az ilyesmitol. Ezzel semmi gond.


Ha szolsz a tanarnak hogy muteted volt, biztos nem kenyszerit hogy tesizz.

2014. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát az a baj hogy a tesi tanárom nem ad felmentést mert nem érdekli csak ha orvos ad, de ez nem gond mert elintézem kérek az orvostól. Nekem az a baj hogy nem látszik mert ferdén nő a bölcsesség fogam és még nem jött ki. Ahogy észre vettem most a másik oldalt is jönni fog a bölcsesség foga, szóval nagyon jó lesz. =/ Vagy az lehetséges hogy jobb oldalt jön a bölcsesség fogam és a bal oldalt is fáj? Köszönöm szépen a választ. :))
2014. márc. 27. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem altatásos nagyműtét volt, többet egyszerre. Túl lehet élni. Nekem utána két hétig nem szabadott hajolni, emelni. 6 hétig ( a csont, és az arcüreg megnyitása miatt) pedig semmilyen sportot nem űzhettem.
2014. márc. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! :)
2014. márc. 29. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!