Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alapos gyökérkezelés után...

Alapos gyökérkezelés után miért fáj a fogam?

Figyelt kérdés
Csütörtökön el kezdett fájni a fogam. Azonnal szóltam az orvosomnak, szerdára tudott időpontot adni. Ám mivel rosszabb lett pénteken ügyeletre kellett mennem. Ott gyökérkezelték, jó is volt pár napig. De elkezdett egyre erősebben fájni, mire jött a szerdai időpont, elviselhetetlen volt, gyógyszer sem segített. Nagyon alaposan kiölte az idegeket, de azt mondta, elképzelhető, hogy egy mellékcsatorna, amihez nem fér hozzá, ezért fájhat még. Így is lett, pokolian fáj most is. Érdemes még ezzel várni, hogy elmúlik? Vagy drasztikusabb megoldás kell (foghúzás)? Meddig érdemes tűrni a fájdalmat?

2014. ápr. 9. 23:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Létezni sem tudok, annyira fáj. Nem tudok dolgozni, aludni, enni, bármire koncentrálni. Itthon kell maradnom egy fogfájás miatt, a munkahelyem nem nézi jó szemmel. Nem akarom kihúzatni, de ha nincs más megoldás!?
2014. ápr. 9. 23:43
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom:(

Elvileg én úgy tudom,hogy pár napig gyulladás-fájdalom előfordulhat.

Esetleg más orvosnak nem tudod megmutatni,hogy ő mit mondani,esetleg olyannak,aki a gyökérkezelésben jártas?

Nehéz ügy ez a gyökérkezelés,sajnos sok orvosnak bele törik a bicskája

2014. ápr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Belepusztulok addig! Ez valami iszonyat. Most, estére lett elviselhetetlen. Hozzá sem lehet érni a foghoz.
2014. ápr. 9. 23:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Én kihuzatnám/kihuzattam, elegem van már a sok szenvedésből!
2014. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én Öt tudom javasolni, minél elöbb lépj vele kapcsolatba!Akár most is irhatsz neki, nem tudom, online-e, nézd meg.

[link]

2014. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyan így jártam.

Nekem ez nagyon bejött.Egy óra múlva már nem is fájt a fogam (annyira)


Egész szegfűszeg: Ha éppen nincs kéznél szegfűszegolaj, akkor azt is megtehetjük, hogy néhány egész szegfűszeget a szánkba veszünk, majd várunk néhány percet, míg megpuhulnak. Ezt követően, mivel jelen esetben is a jórészt a kidudorodó csúcsrészben található olajra van szükségünk, rágjuk alaposan össze a szegfűszegeket, majd az így kapott masszát helyezzük nyelvünkkel a beteg fogra. A hatás így sem várat sokáig magára! Mindezeken túl, nem csak hogy elmulasztja a fájdalmunkat és fertőtlenít e fűszernövény, hanem még hosszan tartó kellemes leheletet is biztosít, tehát rossz leheletre is bátran alkalmazható. (Megjegyzendő azonban, hogy természetesen a szükséges szakszerű fogorvosi ellátást hosszú távon nem helyettesítheti!)

2014. ápr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De ha van a közelben gyógyszer tár akkor vegyél egy doboz Cataflan-V.De arra nagyon figyelj oda,hogy egy pohár vízben kell feloldani a gyógyszert nem pedig lenyelni egyben.Nekem ez is segített már nem csak a szegfűszeg.
2014. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja még valami.Ha az egész szegfűszeges módszert használod akkor minimum 5-6 db-ot vegyél be és készülj fel arra,hogy rengeteg nyál lesz a szádban.Ja és ha már a fájó fogra helyezted akkor legalább egy jó 8-10 percig hagyd rajta,hogy jól kiázzon az olaj.
2014. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes kitartanod, a saját foggal semmilyen pótlás nem ér fel. Azóta már remélem rendeződött a dolog.
2014. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta gondolom történt valami, hiszen eltelt egy kis idő, de ha még megvan a fogad és nem született megoldás, olyan fogorvost keress, amelyik ún. depotphorese eljárással végzi a gyökérkezelést. Ez egy egyelőre kevéssé elterjedt eljárás, viszont alapos, mert az oldalágak is elérhetők vele. Valami elektromos kütyü, aminek a hajszálvékony szondáját bevezetik a gyökércsatornába és elektrolízis jellegű impulzusokkal kinyírják az idegeket. Viszont akár erre, akár húzásra kerül a sor, mindenképp le kell vinni a gyulladást a fogadról, hiszen addig semmit nem tudnak vele kezdeni.
2014. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!