Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogorvos kérdés?! Mit kellene...

Fogorvos kérdés?! Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Terhességem előtt is eléggé rosszak voltak a fogaim, én bolond nem csináltattam meg őket, mert annyira félek a fogorvostól, hogy képes vagyok a váróból hazajönni. (gyerekkoromban ijesztgetett egy fogorvos) Mióta kismama vagyok, meg méggyorsabban romlanak. Eddg halasztottam, de most letört a fogamból egy elég nagy darab és az ideg iszonyúan fáj. Holnap kellene elmennem, de én nagyon félek így is és nincs aki elkísérjen. Hiábs mondogatom magamnak, hogy semmi baj nem lesz, meg nem fog fájni, akkor is egyre jobban félek. :/
2010. márc. 30. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De ne félj! én is betoji voltam, meg ráadásul pánikbeteg is. így ha hiszed ha nem, még 3 éve is bejött apu velem a dokihoz, pedig akkor már 30 éves voltam :-) de nem érdekelt, megnyugtatott hogy ott van!


fogd fel úgy hogy te egy nagyon ügyes kismami vagy! és légy büszke mikor kijöttél a dokitól és mond el világnak hogy igenis te megtetted a félelmeid ellenére! szomszéd sincs aki veled menne? akkor gondolj arra hogy ott van a baba veled, és ő azt szeretné ha neked nem lenne fájdalmad!


14 hkm

2010. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rettegek a fogdokitól pedig senki nem riogatott, csak olyan kicsi a szám, hogy mindig fájdalmas ahogy túrkálnak benne. Szerintem csináltasd meg, ne rontsa el a terhességed egy fránya fog:) menjen be veled valaki, akinek foghatod a kezét, szerintem nem ciki...
2010. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, még annyit, hogy ha megszülsz és szoptatsz még gyorsabban romlik, akkor inkább most nézze meg őket..
2010. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a félelmeid. Én is így voltam ezzel, igaz, a terhesség előtt mentem el a dokihoz.

Az első alkalommal úgy be voltam tojva, hogy el sem tudtam mondani, mi a gond, úgyhogy mondta, akkor megnézi. Aztán olyan rendes volt és tényleg nem fájt. Úgy elzsibbasztott, hogy még órák múlva sem éreztem semmit.

Szóval csak azt tudom mondani, hogy nagy levegőt, és légy bátor! Hidd el, utána másként fogod látni a dolgokat, máskor már nem fogsz miatta előre félni, csak kell egy pozitív tapasztalat.

2010. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem gyerekkoromba érzéstelenítő nélkül húztá a gyökeres fogamat, na onnantól kezdve nem nagyon jártam el a dokihoz, csak ha már beszedtem 2 doboz fájdalom csillapítót és még úgy is fájt... A lényeg, volt egy tömött fogam, evés közben kiesett a tömés, majd 1-2 napra rá kettétört ugyanaz a fog egy almába(de nem fájt, így nem mentem dokihoz), ez volt akkor amikor kb 22 hetes terhes voltam, amikor csinálták a cukorterhelésemet + teljes vérképet kiderült, h gyulladás van vhol a szervezetemben, így hát besz@rva igaz, kb. negyedjére jutottam el a dokihoz(az első 3 alkalomnál mindig visszafordultam) de aztán rávettem magam, és még jó, mert ki kellett húzni, amit a fogorvosom nem csinált meg a ketté tört gyökér miatt, beutalt szájsebészetre, hát még jobban tele vlt a gatyám, nem kell mondanom, de úgy voltam vele, h a baba érdekébe meg kell tennem, időpontot kértem, 3 hét múlva kellett mennem,, nagyon ideges voltam, a vérnyomásom is felment előtte, de hiába volt minden idegeskedés, ugyanis azonkívül amikor beadták az érzéstelenítőt SEMMIT nem éreztem, de legalább tudtam, h a gyulladás onnan volt, mert mondta a fogdoki, így egy foggal kevesebb van a számba, de a babánál a gyulladás már nem okozhat gondot. És aznap semmit nem éreztem, mert olyan érzéstelenítő volt, aminek a hatása még du. is tartott!!!! Szóval ne félj, gondolj arra, h a baba érdekébe teszed!!!

34 hetes km

2010. márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!Gondolj arra, hogy a fogorvosnál csak egy kis időt kell kibírni, de ha nem mész el, sokat szenvednél vele. Ráadásul a Babának nem jó sem a fájdalom, sem a fájdalomcsillapító.

Még egy jó tanács: ha fent és hátul rossz a fogad és esetleg húzni kell, ügyelj arra , hogy húzás után befogott orral fújassanak Veled!

2010. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást, végül csak elmentem. Kaptam ideiglenes tömést, de továbbra is nagyon fáj a fogam. Azt mondta, akkor majd menjek vissza és gyökérkezeli, de inkább kihúzatom, mert gyökérkezeltek már és teljesen sikertelen lett, na meg iszonyat fájdalmas :S
2010. ápr. 3. 10:07
 8/8 anonim válasza:

Első gyermekem várandósága alatt nem mentem el fogorvoshoz, mert nagyon féltem (ez utólag nagy hiba volt mert a terhesség miatt egy pár fogam tönkrement)

Most a második terhességem elején elmentem és rendbetetettem fogaimat.Kellemesen csalódtam,mert nagyon féltem a fájdalomtól amit nem is éreztem az injekció miatt.

Tömni kellett és volt egy letörött fogam azt építették föl tömésből.

Nyugi,nem vészes,esetleg ha olyan helyen van a fogad az érzéstelenítő injekció beadása lesz kellemetlen,de ez pár másodperc.

Ne halogasd!

2010. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!